Koncert nietuzinkowego duetu ANIELI w Filharmonii w Szczecinie

04.04.2022

ANIELI Nowy duet powracającej Joanny Prykowskiej i Pawła Krawczyka z grupy HEY i wyjątkowy premierowy koncert podczas Gali wręczania Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin za rok 2021.

  • ANIELI
  • 10.05.2022
  • Godz. 19
  • Filharmonia Im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
  • Bielty 79- 99 zł. Kup na bilety.fm

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Katarzyna Nosowska wystąpi gościnnie z Anieli. Zapraszamy na galę i premierowy koncert!

 

Nietuzinkowy duet

Za zespołem ANIELI stoi jedna z najbardziej nietuzinkowych historii na polskiej scenie. Joanna Prykowska i Paweł Krawczyk od ponad 25 lat trafiają ze swoją muzyką do serc słuchaczy, jednak drogi obojga artystów przebiegały zupełnie inaczej.

Aśka rozkochała polską publiczność pięknymi i nieoczywistymi piosenkami z zespołem Firebirds, jeszcze w latach 90.

Paweł zmieniał kilka składów, aby stać się w końcu filarem i główną – obok Kasi Nosowskiej – postacią w jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. ANIELI to dla każdego z nich nowy rozdział – dla Aśki wyczekiwany przez wielu powrót po latach nieobecności, dla Pawła pierwsza autorska kreacja po latach spędzonych w Heyu.

Muzycznie ANIELI zabierają nas w świat eleganckich, atmosferycznych piosenek z wyraźnym okiem puszczonym w stronę lat 80tych i 90tych oraz artystów takich jak Sinead O'Connor, Tanita Tikaram, Roxy Music, Talk Talk a nawet Cocteau Twins i Portishead. Świetnie brzmiące i zaśpiewane historie mogłyby spokojnie trafić na soundtrack filmu Quentina Tarantino, a ze sceniczny anturażem z pewnością sprawdziliby się jako zespół grający w klubie Roadhouse z serialowego Twin Peaks.

Pierwszy singiel

"Jaśniejąca" – pierwszy singiel i zapowiedź albumu, który ukazał się na początku roku to przejmująca historia o przyjaźni, dziewczęcej, kobiecej, przesyconej fascynacją. To także znakomite dopełnienie historii z piosenki i z samego życia. Gościnnie usłyszymy w "Jaśniejącej" Kasię Nosowską, w życiu prywatnym żonę Pawła i... bliską przyjaciółkę Asi ze spędzonych wspólnie w Szczecinie lat nastoletniej młodości.

W Szczecinie również powstał teledysk do utworu, ukazujący miasto będące świadkiem i scenerią dorastania dwóch znakomitych artystek. Ten nietuzinkowy "debiut" po latach jest jedną z najciekawszych płyt tego roku. Projekt został objęty mecenatem Miasta Szczecin i Województwa Zachodniopomorskiego oraz honorowym patronatem Prezydenta Szczecina.

Nagroda Artystyczna Miasta Szczecin

Koncert będzie częścią Gali, podczas której poznamy laureatów Nagrody Artystycznej Miasta Szczecin w trzech kategoriach:

  • za istotne osiągnięcie artystyczne w 2021 roku,
  • za innowacyjne pomysły i efektywne działania na rzecz upowszechniania kultury w 2021 roku,
  • jak również za całokształt działalności artystycznej, nadany zostanie także tytuł Mecenasa Kultury Szczecina za rok 2021.

Więcej informacji: Znamy nominowanych do Nagrody Artystycznej i tytułu Mecenasa Kultury


 

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE