Liceum współpracuje z Agencją

25.05.2017

Szczecińska Agencja Artystyczna patronuje uczniom o profilu artystycznym i humanistycznym.

Dzisiaj w czwartek 25 maja 2017 r., podpisano umowę patronacką pomiędzy III Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Szczecinie a Szczecińską Agencją Artystyczną.

Bardzo się cieszę, że objęliśmy patronatem klasy o profilu humanistyczno-artystycznym. Dobrze się składa, ponieważ od ponad roku w Szczecińskiej Agencji Artystycznej realizujemy projekt Młodzi Agenci. – mówiła Anna Lemańczyk dyrektor Szczecińskiej Agencji Artystycznej podczas konferencji – To propozycja dla młodych, którzy chcą: poznawać, uczyć się, tworzyć. Ma ona na celu, poznanie i nabycie przez młodych, umiejętności w realizacji zadania pt. Jak dobrze przygotować wydarzenie kulturalne? Wykreowanie osób zainteresowanych kulturą, przyszłych jej animatorów.

Klasy te są ewenementem na szczecińskim rynku edukacyjnym. Łączą literaturę ze sztuką plastyczną, teatrem i filmem. – mówiła Barbara Kwiatek dyrektor III Liceum Ogólnokształcącego - To, co cechuje uczniów tej klasy to kreatywność, otwarcie na szeroko pojętą sztukę i obeznanie kulturowe.

Uczniowie w zakresie rozszerzonym poza j. polskim mają także geografię ze ścieżką kulturową, a także warsztatowe zajęcia artystyczne i el. dziennikarstwa.

Profil szczególny nacisk kładzie na rozwijanie tzw. umiejętności miękkich, tak obecnie potrzebnych na rynku pracy. Ten kierunek ma także patronat Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego. 

 

zdjęcia fot. Ryszard Pakieser

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE