Znamy finalistki szóstej edycji Gryfii.

19.05.2017

Już niedługo nasze Miasto ponownie stanie się najważniejszym punktem na literackiej mapie Polski. Już 1. lipca wspólnie z Kurierem Szczecińskim przyznamy Ogólnopolską Nagrodę Literacką dla Autorki - Gryfia. 

W czwartek podczas Warszawskich Targów Książki na Stadionie Narodowym poznaliśmy autorki i tytuły nominowane do szóstej edycji Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej "Gryfia” dla najlepszej Autorki ufundowanej i przyznawanej przez "Kurier Szczeciński”. Nominatki to: Zośka Papużanka za książkę "On”, Znak literanova; Sylwia Kubryńska "Furia mać” (Czwarta Strona), Radka Franczak "Serce” (Marginesy), Joanna Fabicka "Rutka” (Agora); Katarzyna Boni "Ganbare! Warsztaty umierania” (Agora).

W tym roku poziom zgłoszonych utworów był bardzo wysoki – powiedział profesor Robert Cieślak z jury Nagrody – Wybraliśmy utwory, które pokazują świat z perspektywy bardzo indywidualnej, intymnej. Wszystkie nominowane utwory odnoszą się do współczesności, do naszej kondycji duchowej Czekamy teraz na ogłoszenie laureatki oraz wręczenie Nagrody "Gryfia” w wysokości 30 tys. zł, które odbędzie się 1 lipca podczas uroczystej gali w Szczecinie.

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE