Platforma Szczecińskiej Kultury

17.04.2020

Platforma Szczecińskiej Kultury

Wszyscy dookoła mówią: zostań w domu. I słusznie. A my dodajemy: ale zostań z kulturą. Koncerty, spektakle, warsztaty. Zostań ze szczecińską kulturą. Poniżej kulturalny onlinowy rozkład jazdy.

Filharmonia w Szczecinie proponuje

Codzienne poranne pasmo dla najmłodszych, a w nim zupełnie nowe DoNuty i Raniutto, reportaże, muzyczne rekomendacje i codzienne spotkania z muzykami orkiestry oraz, jak w każdą niedzielę o 19:00, premiera online. To wszystko proponuje nam Filharmonia w Szczecinie.
 

SBB z Orkiestrą

Jeszcze w tym tygodniu, w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 19:00 czeka nas koncert online SBB z Orkiestrą, czyli finał tygodnia wypełnionego mariażem klasyki i alternatywy. Legendarne SBB, czyli Józef Skrzek, Apostolis Anthimos i Jerzy Piotrowski, to trzech muzyków, którzy zrewolucjonizowali polską scenę rockową. Nie zabraknie pulsujących bębnów, rozdzierających powietrze solówek na klawiszach i pełnych pasji partii basowych. Diament rodzimej sceny muzycznej jak zawsze "Szuka. Burzy. Buduje”. Zapraszamy na kanały Filharmonii Szczecin w serwisach Facebook i YouTube w niedzielę 19 kwietnia o godzinie 19:00 na koncert online SBB z orkiestrą.

Edukacyjne poranki

Filharmoniczna Ekipa Edu nie zapomina o najmłodszych i ich rodzicach. EduPoranki z Filharmonią, to czas poświęcony dzieciom. O godzinie 9 i 11 na Facebooku Filharmonii publikowane są materiały pozwalające spędzić kreatywnie czas w domu. Dzieciaki mogą razem z opiekunami słuchać muzyki, śpiewać, rozwiązywać zagadki i zadania plastyczne i uczyć się. Spotkania z muzyką na żywo podczas warsztatów Raniutto i koncertów DoNuta taktuje były dla wielu dzieci i ich rodziców, a także dla przedszkolaków i uczniów szkół podstawowych comiesięcznymi rytuałami. Elegancko ubrani przychodzili do lodowego pałacu na niecodzienne spotkania z muzyką. Teraz, kiedy najmłodsi nie mogą przyjść do Filharmonii - Filharmonia przychodzi do nich na Facebooku i YouTubie Filharmonii!
W ramach EduPoranków już w najbliższą sobotę 18 kwietnia o godzinie 11:00 Filharmonia zaprezentuje pierwszy odcinek Raniutto Online! Warsztaty Raniutto Online, to idealna okazja, by świadomie bawić się ze swoimi dziećmi przy dźwiękach muzyki. Cotygodniowa sobotnia odsłona będzie poświęcona innemu kompozytorowi, a aktywne słuchanie i twórcza zabawa sprawią, że mali melomani staną się bardziej wrażliwi na dźwięki. I to bez nudy! W poniedziałek i wtorek 20 i 21 kwietnia o godzinie 11:00 Filharmonia powróci do najmłodszych z premierowymi odcinkami DoNuta Taktuje Online. Wszystko po to, żeby mali melomani zapomnieli o filharmonikach, instrumentach i wspaniałych prowadzących – Fermacie i Bemolu. Audycje zapewnią muzyczną edukację poprzez zabawę i zachęcą dzieci do aktywnego słuchania w domu. Dzięki omówieniu trudnych pojęć muzycznych, jak i bawieniu się muzyką klasyczną, dzieci spędzą czas pożytecznie i, co najważniejsze, bez wychodzenia z domu.

Tematyczny tydzień

Tematyczne tygodnie z Filharmonią nabierają rozpędu. W poniedziałkowe popołudnie wyczekujcie zapowiedzi kolejnego tygodnia z Filharmonią, a już we wtorek dowiemy się, co też Filharmonia przygotowała na kolejną niedzielną premierę.
Ale zanim niedziela – obserwujcie facebookowy profil Filharmonii Szczecin. Znajdziecie tam dawkę muzycznych rekomendacji, wywiady, reportaże i najświeższe informacje dotyczące premier online – zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Co jednak najważniejsze, właśnie tam spotkacie się z muzykami orkiestry, którzy ćwiczą wytrwale, by w bezpiecznym czasie powrócić do lodowej góry z kolejnymi koncertami.
Program wydarzeń ONLINE Domu Kultury "13 Muz”
w okresie 20-26.04.2020 (poniedziałek-niedziela)

Klub 13 Muz zaprasza

Z dzieckiem w domu

Akcja trwa od 12 marca 2020 / www.13muz.eu oraz www.facebook.com/13muz/
20.04.2020 (poniedziałek) / Kolorowanki

Akcja "Z dzieckiem w domu” (trwa od 12 marca), stanowiąca cykl gier i zabaw edukacyjnych (w tym zachęcających konkursów z nagrodami), zachęcająca do pozostania w domach. W ramach akcji umieszczamy na naszym profilu www.facebook.com/13muz/ oraz na stronie internetowej www.13muz.eu nowe, autorskie propozycje spędzania kreatywnie czasu z pociechami w domach, kładąc nacisk, w dobie elektroniki - telefonów komórkowych, tabletów etc. - na analogowe formy zabawy, a przede wszystkim prowokując bezpośredni kontakt i zabawę z członkami rodziny. W swoich propozycjach zachęcamy i promujemy kreatywne, ekologiczne postawy i zachowania (kładąc m.in. nacisk na minimalizm, korzystanie z tego, co jest pod ręką, tworzenie samemu gier, które są w ofercie marketów, konstrukcja instrumentów i muzykowanie, tworzenie komiksów, a nawet hodowla warzyw i prace z kartonowego pudła, w naszych propozycjach nie brakuje też zabaw na ćwiczenie pamięci). Szczegóły oraz wykaz dotychczasowych propozycji: https://13muz.eu/z-dzieckiem-w-domu-gry-i-zabawy-podczas-z…/

Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach
Projekt trwa od 8 kwietnia 2020 / www.13muz.eu oraz www.facebook.com/13muz/
Kolejna odsłona: 22.04.2020 (środa)

Projekt o charakterze kampanii społecznej adresowany jest do dzieci i skupia się na działaniach edukacyjnych podejmujących temat wirusa, epidemii, higieny i zasad bezpieczeństwa w trakcie kwarantanny. Celem projektu jest przekazywanie dzieciom, tematycznych informacji w formie zabawy, filmów instruktażowych i krótkich treści.

Dzieci słyszą... Słyszą o czym rozmawiają rodzice, słyszą informacje docierające z mediów i często nie rozumieją - nie rozumieją, dlaczego tak się dzieje, że nie mogą pójść na plac zabaw, nie mogą bawić się z przyjaciółmi, nie mogą wyjść na rower, nie mogą...

Realizacją kampanii "Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach” chcemy pomóc im to zrozumieć, a przy okazji promować bezpieczne zachowania.

Projekt jest prowadzony na naszej stronie internetowej (www.13muz.eu) oraz na profilu fb (www.facebook.com/13muz/), gdzie cyklicznie są umieszczane kolejne elementy kampanii.
Bezpośredni link do strony projektu: https://13muz.eu/twoje-zdrowie-jest-w-twoich-czystych-reka…/

Domowy Animator Kultury online
Boom-doom warsztaty
24,25,26.04.2020 (piątek, sobota, niedziela), piątek o godz. 14:30, sobota o godz. 12.00, niedziela o godz. 14.00 – www.13muz.eu / www.facebook.com/13muz/ / YouTube / wstęp wolny, liczba miejsc nieograniczona

Domowy Animator Kultury, czyli analogowe warsztaty, doskonale znane i lubiane, odbywające się ciągu roku w Domu Kultury "13 Muz” przeniesione w przestrzeń Internetu. Są to warsztaty dedykowane dzieciom od 4 lat i ich opiekunom. Prowadzone są w formie zabawy, a ich głównym celem jest poprawa kondycji, koordynacji wzrokowo ruchowej, a także dobra zabawa i aktywne spędzenie czasu w domu, w trakcie kwarantanny. Nauka żonglowania, a także wykonywanie ćwiczeń sztuki cyrkowej, angażuje obie półkule mózgowe, stymuluje zmysły, ćwiczy poczucie równowagi, uczy cierpliwości i wytrwałości, a ponadto dają wiele satysfakcji i radości. Dlatego warto skorzystać z naszej oferty i spróbować żonglować. Warsztaty wypełnione po brzegi kolorowymi rekwizytami, praktycznymi ćwiczeniami i zadaniami ruchowymi - odbędą się na naszym kanale YouTube w weekend 24-26 kwietnia.
Warsztaty zostaną podzielone na 3 części:
Część 1: piątek, godz. 14.30
Część 2: sobota, godz. 12.00
Część 3: niedziela, godz. 14.00
Boom-doom warsztaty są nieodpłatnie, a liczba miejsc jest nieograniczona  :)
Czekamy na Was jak zwykle tyle tylko, że na naszym kanale na YouTube
Warsztaty prowadzi Kamil Żongler Malecki - performer, żongler, klaun, pedagog cyrku.
Od 2008 roku związany z pedagogiką cyrkową oraz sztuką ogniową. Trener żonglerki oraz klaunady od 2012 roku.
Bezpośredni link do wydarzenia: https://13muz.eu/24-26-04-domowy-animator-kultury-online-b…/

Infostki

Cykl retrospektywny wystawy, spotkań oraz prezentacji filmowych, które miały miejsce przez ostatnie trzy lata, tj. od 2017 roku w galeriach "Foyer” i "Na strychu” Domu Kultury "13 Muz”. Wiele z nich poruszało oraz przybliżało interesujące tematy i zagadnienia z dziedzin współczesnych, dotyczących przestrzeni wirtualnych, grafiki interdyscyplinarnej, czy grafiki projektowej, jak również tematów związanych ze Szczecinem, a często opowiadało
o wybitnych, czy zasłużonych osobach. Były to prezentacje lokalne, ogólnopolskie, a także międzynarodowe, m.in. z Włoch, Niemiec, Danii, Norwegii, czy Finlandii, a nawet Japonii. Cykl prowadzimy na naszej stronie internetowej oraz na profilu fb. Dzięki Infostkom Internauci mają możliwość przypomnienia sobie wystaw, które oglądali i które ich poruszyły, a dzięki temu odbyć interesującą podróż intelektualno-sentymentalną, bądź też sprawdzić, co im umknęło. Szczegóły: https://13muz.eu/infostka/

Warsztaty teatralne online - cykl warsztatów odbywających się dotychczas regularnie
w każdy wtorek o godz. 16.00 w Domu Kultury "13 Muz” teraz również można uczestniczyć za pośrednictwem Internetu. Szczegóły: https://13muz.eu/teatr-uhuru-warsztaty-teatralne-online/. Prowadzone też są próby teatralne (Teatr Janusza, SAS - Salon Artystyczny Seniorów. Szczegóły: https://13muz.eu/salon-artystyczny-seniorow-sas-dk-13-muz-…/)
i czatów (pomiędzy artystami) online.

"Joga w Muzach” to kolejny stały element w programie Domu Kultury "13 Muz” przeniesiony w przestrzeń internetową. Jednak ufamy, że już w niej nie zostaniemy na zawsze, ale wrócimy do analogowego, pięknego świata, który pamiętamy i który wydaje się bardziej naturalnym środowiskiem dla naszego cyklu. Link i plan zajęć do "Jogi w Muzach”, plan zajęć online: https://13muz.eu/joga-w-muzach-online/

Teatr Lalek Pleciuga przedstawia

W ramach "Weekendowych Poranków z Pleciugą" zapraszamy przed ekrany w sobotę i niedzielę o godz. 11.00 na spektakl "Jabłoneczka"

Dla dzieci od 4 lat. Pełna uroku i humoru opowieść o dojrzewaniu, przyjaźni, odpowiedzialności i czekaniu, a także o cyklu pór roku i prawach przyrody. Pewnego dnia na leśnej polanie wyrasta mała jabłoneczka. Mieszkańcy lasu zaprzyjaźniają się z nią: dbają o gałęzie i liście, przeganiają szkodniki, dotrzymują towarzystwa. Wraz z jabłoneczką dojrzewają, uczą się przyjaźni i odpowiedzialności, zaczynają rozumieć wartość cierpliwego czekania. Co się jednak stanie, gdy upragnione jabłka, które rodzi jabłoneczka, okażą się kwaśne?..."Jabłoneczka" to wzruszająca, pełna uroku i humoru opowieść o najważniejszych wartościach, a także o cyklu pór roku i prawach przyrody.

Premiera: 28 stycznia 2012
· Reżyseria Laura Słabińska
· Scenariusz Jan Wilkowski (według K. Czernego)
· Tłumaczenie Jerzy Zaborowski
· Scenografia Mikołaj Malesza
· Muzyka Hubert Połoniewicz
Obsada:
· Marta Łągiewka
· Zbigniew Wilczyński
· Przemysław Żychowski

Kulturalny rozkład jazdy

18 kwietnia, sobota

11.00 EduPoranki Premiera Raniutto online odc. 1 Filharmonia w Szczecinie
11.00 Weekendowe Poranki z Pleciugą Spektakl: Jabłoneczka
12.00 Domowy Animator Kultury online / Nadęte warsztaty - nadęty weekend w domu Klub 13 Muz
19.00 Spektakl online "Lailonia” Ośrodek Teatralny Kana

19 kwietnia, niedziela

9.00 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
11.00 EduPoranki Premiera EduVirtuso odc.2 Filharmonia w Szczecinie
11.00 Weekendowe Poranki z Pleciugą Spektakl: Jabłoneczka
14.00 Domowy Animator Kultury online / Nadęte warsztaty - nadęty weekend w domu Klub 13 Muz
19.00 Premiera – SBB z Orkiestrą Filharmonia w Szczecinie

20 kwietnia, poniedziałek

9.17 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
11.00 EduPoranki Premiera DoNuta online odc. 4 Filharmonia w Szczecinie
16.30 Aktualności Filharmonia w Szczecinie
Akcja "Z dzieckiem w domu” Kolorowanki Klub 13 Muz

21 kwietnia, wtorek

9.17 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
11.00 EduPoranki Premiera DoNuta online odc. 5 Filharmonia w Szczecinie
16.30 Aktualności Filharmonia w Szczecinie

22 kwietnia, środa

9.17 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
11.00 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
22.00 Czas na wywiad Filharmonia w Szczecinie
Twoje zdrowie jest w Twoich czystych rękach Klub 13 Muz

23 kwietnia, czwartek

8.20 #zostańzkulturą Szczecińska Agencja Artystyczna
9.00 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
11.00 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
21.30 Wieczór z reportażem Filharmonia w Szczecinie

24 kwietnia, piątek

9.00 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
11.00 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
14.30 Domowy Animator Kultury Boom-doom warsztaty Klub 13 Muz
17.30 Klasyka w sieci Filharmonia w Szczecinie

25 kwietnia, sobota

11.00 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
12.00 Domowy Animator Kultury Boom-doom warsztaty Klub 13 Muz

26 kwietnia, niedziela

9.00 EduPoranki Filharmonia w Szczecinie
11.00 EduPoranki Premiera EduVirtuoso odc. 3 Filharmonia w Szczecinie
14.00 Domowy Animator Kultury Boom-doom warsztaty Klub 13 Muz
19.00 Premiera online Filharmonia Szczecin Online Filharmonia w Szczecinie

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE