„Polska – znaki szczególne”: polska ekologia i Ekoport

17.07.2019

Podczas kolejnego spotkania w ramach projektu "Polska – znaki szczególne” zwiedzimy szczeciński Ekoport. Dowiemy się jak funkcjonuje segregacja śmieci i odbiór odpadów, oraz jaką rolę pełni ten obiekt.

"Polska – znaki szczególne" to projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej akcentujący rolę polskich idei i znaków w kulturze, historii, kuchni, wzornictwie. Polska ma bardzo silne poczucie tradycji, historii i przywiązania do lokalnego środowiska. Właśnie to połączenie zmian i postępu przy jednoczesnym dużym szacunku dla swoich korzeni sprawia, że Polska jest tak wyjątkowa.

Kolejne spotkanie w ramach projektu porusza kwestię polskiej ekologii. W jego trakcie poznamy zasady funkcjonowania "Galerii Szpargałek", gdzie chętni mogą przynosić i nabywać używane rzeczy. Aby je zabrać, trzeba pokazać obsłudze Ekoportu dowód na to, że równowartość została wpłacona na wybrane cele charytatywne, np. schronisko dla zwierząt, hospicjum, schronisko dla osób bezdomnych czy dom samotnej matki. W miejscu tym działa również inicjatywa "Książka na wynos”, pozwalająca na przynoszenie i wymianę niepotrzebnych książek.

Zapraszamy 20 lipca na godz. 11:00 do Ekoportu przy ul. Arkońskiej 39/40 (róg ul. Harcerzy).

Copyright © 2022 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE