Święto Niepodległości ze Szczecińską Agencją Artystyczną

29.10.2019

Oficjalne miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości ze wspólnym odśpiewaniem "Roty" odbędą się o godz. 12:00 na Placu Szarych Szeregów. Lecz już od 11:00 zapraszamy do pobliskiej siedziby Szczecińskiej Agencji Artystycznej, gdzie będą miały miejsce warsztaty i działania artystycze o patriotycznej tematyce. 

PROGRAM:

11.00 – 15.00 Warsztaty edukacyjno-artystyczne dla małych i dużych o polskich barwach narodowych

  • Uczestnicy warsztatów będą mogli samodzielnie wykonać różnorodne ozdoby w barwach narodowych (kokardy narodowe, kwiaty), stworzyć mini dekoracje (godło, flagę) lub portrety postaci historycznych (królów, wojowników, husarię, polityków). Celem zajęć jest przybliżenie i przypomnienie dzieciom symboli narodowych jak i dziejów historii Polski od najwybitniejszych władców Polski poprzez armię i polityków aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku." 
  • Każdy chętny będzie mógł stworzyć specjalną przypinkę o biało-czerwonych barwach.
  • W ramach projektu "Polska – znaki szczególne" uczestnicy warsztatów tworzyć będą "Ekotorby" zdobione symbolami Polski niepodległej. Każdy otrzyma gładką torbę materiałową z uchwytem oraz materiały i narzędzia niezbędne do jej unikatowego ozdobienia, zapozna się z metodą nakładania szablonu na tkaninę i techniką malowania na tkaninach, oraz własnoręcznie ozdobi otrzymaną torbę. Zajęcia mają na celu uświadomienie najmłodszych, jak ważną dziedziną nauki jest ekologia i jak wielki wpływ mają nasze najmniejsze czyny na wygląd naszej planety. 

16.00 – 17.00 Koncert grupy ARFIK

  • Szczecińska grupa artystyczna ARFIK zaprezentuje program, na który złożą się piosenki z nowej płyty pt. "Wstęp wolny”. Arfikowe dzieci i młodzież wyśpiewają swoją radość z tego, że dom, kraj, miasto i rodzina są dziś codziennością. Że można je współtworzyć i czuć się w tym bezpiecznie. Że wielka jest wartość małych, zwyczajnych gestów i uczynków, które budują to, co nazywamy domem. Są to autorskie piosenki z muzyką Ryszarda Leoszewskiego i słowami Barbary Stenki. 

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE