Szczecin Jazz 2019: Jazz siostrzanych miast

21.03.2019

Kolejny koncert festiwalu Szczecin Jazz pod hasłem "Jazz Sister Cities" odbył się w studiu koncertowym Polskiego Radia Szczecin. Na scenie wystąpili muzycy polscy, amerykańscy i ukraińscy. Widzowie usłyszeli wszystko, co tylko dobrego jazz oferuje: od zmysłowych brzmień po dynamiczne rytmy.

"Jazz Sister Cities" to międzynarodowa współpraca muzyków jazzowych z różnych stron świata. Zawiązała się pomiędzy muzykami z Kansas City, z Deboroah Brown i Bobby Watsonem na czele, a Szczecin Jazz i Sylwestrem Ostrowskim. Organizacji przewodzi Cheptoo Kositany Buckner, którą mieliśmy przyjemność na koncercie gościć.

Jak niezwykły był to koncert w wykonaniu Paul Seedorenko Quartet oraz Dorrey Lin Lyles z towarzyszeniem Sylwestra Ostrowskiego, Dominique Sandersa, Eric Allena i Piotra Wrombla świadczy fakt, że w pewnym momencie widzowie poderwali się z siedzeń do żywiołowego tańca przed sceną!

To był już piąty dzień trwania festiwalu Szczecin Jazz. Przed nami kolejne różnorodne i emocjonujące koncerty. A tymczasem poniżej 3 odcinek Szczecin Jazz Live:

Copyright © 2021 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE