Szczecin Jazz 2019: Mistrzowski występ Kenny'ego Garreta

19.03.2019

Owacje na stojąco i bisy - tak zakończył się koncert kwintetu Kenny'ego Garreta podczas Szczecin Jazz. Przestrzeń szczecińskiej Filharmonii wypełnił jazz najwyższej próby!

O tym, jak został odebrany występ Garreta w Szczecinie najlepiej świadczą głosy fanów muzyki jazz, które wyrazili na Facebooku:

Garrett jest określany jako "najważniejszy saksofonista altowy swojego pokolenia”. Za młodu zdobył szerokie uznanie jako członek Duke Ellington Orchestra i zespołu Milesa Davisa. W swojej solowej karierze występował z czołowymi postaciami świata jazzu, sam stając się z czasem jedną z jego ikon. Za album "Five Peace Band - Live" otrzymał nagrodę Grammy.

Lecz to nie jedyny zdobywca Grammy, jaki jeszcze pojawi się podczas najbliższych dni w Szczecinie. Prestiżowe statuetki z gramofonem trafiły także do Erykah Badu i Keyona Harrolda, których usłyszymy już 25 marca w Netto Arenie. Zapraszamy na ten, jak i wszystkie pozostałe koncerty festiwalu Szczecin Jazz. Oraz na kolejny odcinek Szczecin Jazz News:

Copyright © 2021 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE