Szczecin Jazz 2024: Znamy pierwsze gwiazdy! PROGRAM

09.11.2023

Najlepszy "alcista” świata -  Kenny Garrett zaprezentuje swoj najnowszy album; Dee Dee Dee Bridgewater, legenda wokalu zaśpiewa w Teatrze Polskim a szef Szczecin Jazzu, saksofonista Sylwester Ostrowski zaprasza wszyskich wokalistów do wspólnej, niesamowitej muzycznej przygody. Zapraszamy na Szczecin Jazz 2024!

Kenny Garrett "Sounds From The Ancestors” 

Dzięki swojemu niezwykłemu dorobkowi artystycznemu, który obejmuje współpracę z Milesem Davisem, Artem Blakeyem & The Jazz Messengers, Donaldem Byrdem, Freddiem Hubbardem, Woodym Shawem i Duke Ellington Orchestra, a także dzięki swojej ponad 30 letniej  karierze solowej, Kenny Garrett uzyskał status największej gwiazdy światowego jazzu i jednocześnie najbardziej wpływowego żyjącego mistrza współczesnego jazzu. Z kolei ostatni album Sounds From The Ancestors przypomina, iż pięciokrotny zdobywca nagrody GRAMMY® Keny Garrett nie zamierza spocząć na laurach.

Najnowsza płyta Kenny’ego Garretta "Sounds From The Ancestors” to album wieloaspektowy. Muzyka nie mieści się jednak w ciasnych ramach idiomu jazzowego, co nie jest zaskakujące, biorąc pod uwagę, że saksofonista altowy i kompozytor uznaje takich artystów jak Aretha Franklin i Marvin Gaye za znaczące inspiracje. Podobnie jak przełomowy album Milesa Davisa "On the Corner” - Sounds From The Ancestors zajmuje własną przestrzeń z intelektualną przejrzystością, pomysłowością dźwiękową i emocjonalnym ciężarem.

Nowy album jest przepełniony brzmieniem, które zapamiętałem jako dorastające dziecko – dźwięki, które podnoszą na duchu od takich artystów  jak John Coltrane, "A Love Supreme”; Aretha Franklin, "Amazing Grace”; Marvin Gaye, "What’s going on”; i duchową stronę kościoła” – wyjaśnia Garrett. "Kiedy zacząłem o nich myśleć, zdałem sobie sprawę, że to duch moich przodków”. Rzeczywiście, Sounds From The Ancestors odzwierciedla bogatą historię jazzu, R&B i muzyki gospel jego rodzinnego miasta Detroit. 

Podczas koncertu w szczecińskiej filharmonii Kenny Garrett premierowa zaprezentuje Sounds From The Ancestors publiczności Szczecin Jazz. 

 • Kenny Garrett
 • "Sounds From The Ancestors"
 • 7 marca 2024
 • Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
 • Bilety: www.biletomat.pl

One Voice

Szef Szczecin Jazzu, saksofonista Sylwester Ostrowski, zaprasza wszystkich wokalistów do wspólnej, niesamowitej muzycznej przygody.

"One Voice" to koncert, który nie można przegapić!

 • Sylwester Ostrowski
 • "One Voice"
 • 13 marca 2024
 • Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
 • Bilety na www.biletomat.pl

Dee Dee Bridgewater - czyli legenda jazzu w Szczecinie! 

Dee Dee Bridgewater to nie tylko wielka gwiazda jazzu, ale także wszechstronna artystka, która zdobyła uznanie zarówno jako wokalistka, jak i aktorka teatralna. W swojej karierze otrzymała wiele prestiżowych nagród, w tym trzy nagrody Grammy i Tony Award.

Jej niesamowity głos i wyjątkowy styl interpretacji sprawiają, że każdy jej koncert jest niepowtarzalnym i niezapomnianym doświadczeniem.

Bridgewater potrafi wyczarować niesamowite emocje i poruszyć najgłębsze struny duszy swoją muzyką. Jej niezwykle aranżacje sprawiają, że każdy utwór nabiera nowego wymiaru i świeżości. Jej muzyka to połączenie jazzu, soulu, R&B, bluesa i gospel, co sprawia, że jest to nie tylko jazz, ale coś więcej niż to - to wyjątkowe dzieło sztuki.

Przygotujcie się na muzyczną ucztę i dołączcie do nas na Szczecin Jazz 2024! 

 • Dee Dee Bridgewater 
 • 14 marca 2024
 • Teatr Polski w Szczecinie
 • Bilety na www.biletomat.pl

 

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE