Zdechły Osa, Funkasanki i nita to gwiazdy Festiwalu Młodych Talentów 2023

22.09.2023

Zdechły Osa, Funkasanki i nita to gwiazdy tegorocznej edycji Festiwalu Młodych Talentów 2023. Ruszyła sprzedaż biletów! 

 
Festiwal Młodych Talentów rozpoczniemy przesłuchaniami konkursowymi, które odbędą się 6 października. Weźmie w nich udział 10 wykonawców. Zwycięzcę poznamy dzień później, podczas koncertu finałowego. Przez dwa dni spotkamy się w kultowym szczecińskim Kosmosie!

Program:

Piątek, 6 października

16.30 otwarcie bram godz.
17.00 - 22.00 przesłuchania zespołów konkursowych (wstęp wolny)

Sobota, 7 października

16.30 otwarcie bram
17.00 - 17.45 finaliści FMT 2023
18.00 - 19.00 Funkasanki
19.15 - 20.15 nita
20.20 - 20.35 
20.45 - 22.00 Zdechły Osa 

Gwiazdy:

Zdechły Osa - Twórca, którego nie sposób nazwać ani raperem, ani rockmanem, ale z bez wątpienia jedną z bardziej wyrazistych osobowości polskiego undergroundu. To artysta, który nie boi się wyrażać hedonistycznego i dekadenckiego ducha współczesności w formie krótkiej, brudnej, ale niezapomnianej piosenki. Zdechły Osa jest jak nikt inny i nie daje się wrzucić do worka z typowymi raperami. Na jego koncercie możecie spodziewać się niezapomnianych momentów, kręcenia młynów pod sceną i zdartych gardeł, jak na hardcore'owych gigach. To będzie występ, który na pewno dostarczy wam emocji i niezapomnianych wrażeń!

Funkasanki to duet Aneczki Kaptór i Przemka Starachowskiego, którzy od lat konsekwentnie eksplorują różne gatunki muzyczne. Ich twórczość obraca się w kręgu tanecznej elektroniki, mieszając ją z downtempo, alt popem, alternatywą a nawet nu jazzem. To artystyczne dusze, które nie poddają się ramom i cały czas odkrywają nowe brzmienia. Funkasanki mają na swoim koncie kilka niezależnych singli i dwie płyty, a ich występy na żywo to prawdziwe muzyczne doświadczenie. Świadczy o tym fakt, że grali jako supporty takich artystów jak Brodka, Daria Zawiałow czy Mery Spolsky. Zeszłego roku zdobyli dwie muzyczne nagrody na Festiwalu Fama w Świnoujściu, a w tym roku mogliśmy ich podziwiać na Scenie Radia 357 podczas MĘSKIEGO GRANIA w Szczecinie.

nita, a właściwie Anita Dudczak to debiutantka, którą z całą pewnością warto zapamiętać. Po latach szkolenia swojego warsztatu m.in. w Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz prężnej działalności w social mediach, artystka wchodzi na rynek muzyczny pod szyldem wytwórni Kayax. Wokalista, tekściarka, kompozytorka, osobowość social mediowa i sceniczna – tworzy swój własny, unikatowy styl. Odważne, czasem zuchwałe teksty i elektroniczne, nieoczywiste brzmienia są tym, w czym czuje się najlepiej.

Partnerem wydarzenia jest EcoGenerator Szczecin. To będzie niezapomniana noc pełna muzyki, wrażeń i zabawy!

 

 

 

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE