Zwycięski tytuł Festiwalu Młodych Talentów dla Hyper Son [WIDEO]

14.10.2018

Zwycięzcą 12. edycji ogólnopolskiego Festiwalu Młodych Talentów - Nowa Energia został krakowski zespół Hyper Son. Hope Leslie i Distant Night zajęły 2. i 3. miejsce.

Finałowe zespoły wystąpiły podczas koncertu w Netto Arenie. W parogodzinnym bloku muzycznym oprócz młodych muzyków na scenie zagrała także Brodka, oraz plejada kobiecych gwiazd: Kayah, Paulina Przybysz, Ania Rusowicz i Daria Zawiałow. Artystki wystąpiły w ramach projektu Women's Voices, afirmującego rolę kobiet w świecie, także w przestrzeni muzycznej.

Werdykt jury pod przewodnictwem Katarzyny Nosowskiej ważył się do ostatniej chwili. W piątek jurorzy mieli okazję wsłuchać się w występy konkursowych muzyków w realiach klubowych. W sobotę finaliści musieli się już zmierzyć z ogromem hali widowiskowej i pełnowymiarową sceną. Temu nie lada wyzwaniu najlepiej podołał Hyper Son. Ciekawostką jest fakt, że to już kolejny zwycięzca FMT rodem z Krakowa. W poprzednich edycjach  laur zwycięzcy przypadał krakowianom już parokrotnie.

Nagrodą główną dla zwycięzcy jest realizacja promocyjnego nagrania przez wytwórnię Kayax, ułatwiającą wejście w komercyjny rynek muzyczny. Każdy z trzech finalistów otrzyma także nagrody finansowe od Szczecińskiej Agencji Artystycznej.

Podczas ogłaszania wyników i komentowania wyboru jury, Katarzyna Nosowska nie raz wspominała o trudnościach w podjęciu ostatecznej decyzji z racji na to, że finałowa dziesiątka prezentowała wysoki, równy poziom.

ZOBACZ zdjęcia z dwóch dni festiwalowych wydarzeń.
ZOBACZ wideorelację z finału FMT 2018:

Copyright © 2019 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE