Zapraszamy na Różany Ogród Sztuki 2023. To świetna muzyka i potańcówki! PROGRAM
Rusza 16. edycja Różanego Ogrodu Sztuki, tak lubionego i cenionego przez mieszkańców cyklicznego wydarzenia. Koncerty, potańcówki, czytelnia - takie atrakcje czekają w ogrodzie przy ul. Pawła Jasienicy w Szczecinie. Tegoroczną edycje rozpoczniemy w niedzielę 2 lipca Urodzinami Miasta.
Koncerty
Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą niedzielę lipca i sierpnia o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym.
Wystąpią artyści szczecińskiej, ogólnopolskiej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej.
Różankowe potańcówki
Uwielbiane przez szczecinian pląsy pod chmurką wracają! Podczas tegorocznych tanecznych spotkań będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej jak i światowych hitów.
Na parkiecie spotykamy się w niedzielę – 2 lipca w godz. 16.00-19.00, następnie 16 i 30 lipca w godz. 17.00 - 20.00.
Różana Czytelnia, czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. ZAPRASZAMY do plenerowej czytelni każdego dnia!
Różany Ogród Sztuki 2023. Program:
Niedziela 02. lipca
78. Urodziny Miasta
godz.12.00
Tort urodzinowy
godz. 12.00-16.00
Interaktywna strefa zabaw i animacji dla dzieci na polanie
godz. 12.00-15.00
Koncerty
LOS CAFE
Szczeciński zespół grający muzykę z gatunku tango nuevo, musette, bolero – wykonywane przez nich utwory, pełne emocji i temperamentu są twórczo
transponowane i interpretowane przez wybitnych instrumentalistów. W repertuarze zespołu znajdują się pozycje takich mistrzów gatunku jak : Carlos Gardel, Richard Galliano, Astor Piazzola, Henry Mancini, Lars Danielsson …
LOS CAFE przeniesie słuchaczy w muzyczny świat południowoamerykańskich rytmów i w specyficzny obszar przemian gatunkowych etnicznej muzyki początków XX wieku. Zanim tango jako gatunek okrzepło w określony rytm i zawojowało Europę i świat, jako popularny taniec ewoluowało w Ameryce Południowej od muzyki przedmiejskich knajp, faveli i portowych tawern. Jak wiele ta muzyka niesie w sobie emocji pokazuje fakt, że o to, gdzie powstał gatunek milongi, uznawanej za prekursora tanga, do dziś toczy się zażarty spór kulturowy pomiędzy Argentyną a Urugwajem…
Słuchacze mogą te emocje odnaleźć w muzyce w wykonaniu LOS CAFE!
Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej Gdańsk
Orkiestra jest wizytówką Morskiego Oddziału Straży Granicznej oraz całej formacji. Tworzy ją 25 muzyków w marynarskich mundurach. Zapewniają oprawę świąt państwowych, w tym z udziałem najwyższych władz państwowych oraz ceremonialną oprawę uroczystości służb mundurowych. Jest także blisko społeczeństwa, uświetniając uroczystości lokalne i regionalne. Poza utworami marszowymi w swoim repertuarze orkiestra ma muzykę popularną, filmową i musicalową w aranżacjach na orkiestrę dętą.
Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej jest obok Orkiestry Reprezentacyjnej Straży Granicznej z Nowego Sącza, jedną z dwóch orkiestr istniejących w Straży Granicznej.
W ubiegłym roku obchodziła jubileusz 70. lecia.
Różanek / Sawaszkiewicz
Różanek to autor i wykonawca, na co dzień aktor Teatru Polskiego w Szczecinie. Wydał w maju pierwszy solowy album, zatytułowany Płyta krótkogrająca. Borys Sawaszkiewicz to producent muzyczny tej płyty, na co dzień pianista i lider grupy Chango.
Obaj artyści lubią wspólnie tworzyć, ale przetwarzać to co już stworzyli lubią nie mniej. Recital Różanek / Sawaszkiewicz jest kameralną w formie i przestrzenną w brzmieniu interpretacją Płyty krótkogrającej na fortepian i głos.
godz. 16.00-19.00
Urodzinowa potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajdzie się także muzyka nawiązująca do naszego pięknego Miasta.
Niedziela, 9 lipca
godz. 12.00
Baltic Neopolis Quartet
W pięknych okolicznościach przyrody o relaks dużo łatwiej!
Ciepłe, lekkie brzmienia, standardy muzyki klasycznej, znane tematy z oper
i niezastąpiony Ragtime, czyli weekendowe wytchnienie, wakacyjna przygoda, przygoda z klasyką! W programie Georg Friedrich Handel, Wolfgang Amadeusz Mozart, George Gershwin, Johann Strauss (syn) i wielu innych.
Baltic Neopolis Quartet w składzie: Emanuel Salvador – skrzypce, Łukasz Górewicz – skrzypce, Emilia Goch Salvador – altówka, Piotr Więcław – wiolonczela
Niedziela, 16 lipca
godz. 12.00
FREE BLUES BAND
Grupa bluesowa grająca już 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm’n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu. Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych
w Polsce od 1983r. Aktywnie koncertował jako zespól towarzyszący z Tadeuszem Nalepą, Stanem Skibyim i Leszkiem Cichońskim oraz Janem “Izba” Izbińskim.
W październiku 2005 zagrali wspólnie dwa koncerty na Międzynarodowym Festiwalu perkusyjnym towarzysząc Ianowi Paiceowi (perkusista Deep Purple). W listopadzie
2008 suportowali koncert samego Johna Scofielda, który odbył się we Free Blues Club. W czerwcu 2010 otwierali koncert Johna Mayalla!, a w listopadzie 2010 Johnnego Wintera !!! Obecnie zespól aktywnie koncertuje. Ostatnio wzięli po raz kolejny udział, tym razem w Jubileuszowej 40-tej edycji Rawa Blues Festiwal 2022. Poza tym regularnie od 30 lat dają koncerty w firmowym Free Blues Club w Szczecinie.
www.freebluesband.pl Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek. Grają
w składzie: Andrzej Malcherek - gitara, śpiew Agnieszka Malcherek - organy Hammonda, Mateusz Pawelec - gitara basowa, Radosław Winczewski – perkusja.
godz. 17.00-20.00
Różankowa potańcówka
W niedzielne popołudnie będziemy bawić się w rytmach znanych i lubianych przebojów.
Niedziela, 23 lipca
godz. 12.00
EthnoFlow z gościnnym udziałem Krzysztofa Baranowskiego
Nasza muzyka emanuje egzotyczną energią i magiczną przestrzenią, która wprowadza słuchacza w podróż Świata wyobraźni. Czasami kojarzy się
z kompozycjami filmowymi Hansa Zimmera czy Lisy Gerrard…
Zespół w składzie: Robert Jarzębski - gitara klasyczna, multioud, Maciej Bosy Marcinkowski - klarnet, saksofon sopranowy, duduk, szałamaja, sopiłka, Adam Paweł Dziewaltowski-Gintowt - surdo, ocean drum, mikro werbel, calabash i inne, gościnnie: Krzysztof Baranowski - akordeon
Niedziela, 30 lipca
godz. 12.00
RRJ-SZCZECIN
Znany szczeciński muzyk Wojtek Rapa, przedstawia nowy projekt muzyczny o tytule "Polskie DROGI”, podczas koncertu zespół zaprezentuje kultowe polskie piosenki, jak i własne utwory w nowych jazz-rockowych aranżacjach, które zabiorą słuchaczy w sentymentalną podróż wehikułem czasu. Zespół w składzie: Wojtek Rapa – gitary, wokal, Jarosław Rapa – gitary, wokal, Przemysław Raminiak – instrumenty klawiszowe, Nailah Vitha – wokal.
godz. 17.00-20.00
Różankowa potańcówka, czyli kolejna w tym sezonie zabawa dla wszystkich miłośników tańca pod gołym niebem przy muzyce, którą wszyscy znamy i lubimy.
Niedziela, 06.08
godz. 12.00
Koncert Chóru Kameralnego ZUT w Szczecinie z dyrygentem prof. Iwoną Wiśniewską-Salamon. Chór wykona wiązankę znanych polskich utworów.
Niedziela, 13.08
godz. 12.00
Piosenka Jest Dobra Na Wszystko! W programie koncertu piosenki z Kabaretu Starszych Panów, przywołujące najświetniejszy duet muzyczno-literacki i intelektualny dorobek Jerzego Wasowskiego i Jeremiego Przybory z charakterystycznym poczuciem humoru, dystansem do życia, ogromną wrażliwością i tak rzadkim teraz, rysem inteligentnego dialogu z wymagającą publicznością. Ten wyjątkowy arsenał piosenek wzięły na swoje barki dwie artystki: Julita Kożuszek i Dorota Wasilewska, starając się nie uszczknąć niczego z niuansów i poczucia humoru charakteryzujących twórczość obu mistrzów.
Skład zespołu:
- Julita Kożuszek - wokal
- Dorota Wasilewska - wokal
- Michał Zuń - kontrabas
- Adam Lewandowski – perkusja
godz. 17.00 - 20.00
Różankowa potańcówka, czyli pląsy przy gorących, letnich rytmach!
Niedziela, 20.08
godz. 12.00
W CIENIU MEGO DRZEWA
piosenki Georgesa Brassensa wykonują Sławomir Błęcki (wokal, git. klas.) i Tomasz Pikulski (kontrabas)
W CIENIU MEGO DRZEWA to program złożony z utworów kultowego francuskiego poety i pieśniarza Georgesa Brassensa w przekładach B. Jabłońskiej, S.Błęckiego, F.Łobodzińskiego i J.Menela i w muzycznym opracowaniu S.Błęckiego i T. Pikulskiego.
Zapraszamy do zagoszczenia w niezwykłym muzycznym i poetyckim świecie, do przebywania na czas koncertu "W cieniu mego drzewa" - pod drzewem poezji i muzyki Georgesa Brassensa.
Niedziela, 27.08
godz. 12.00
The GANG
Zespół złożony z młodych szczecińskich muzyków w składzie Nailah Vitha, Sławek Ostrowski, Emilia Dąbrowska i Charity Akinyi.
W programie znane standardy muzyki rozrywkowej.
godz. 17.00 - 20.00
Różankowa potańcówka na zakończenie sezonu, podczas której z głośników popłyną największe hity.