KIDS LOVE DESIGN

O 5 zmysłach z okazji 5. edycji festiwalu
Data
06 - 26.05.2016

6 maja 2016 roku rozpocznie się w Szczecinie 5. edycja KIDS LOVE DESIGN. W 2012 roku był to pierwszy festiwal designu w Szczecinie i jednocześnie pierwszy festiwal designu dla dzieci w Polsce. Teraz Fundacja ARTmosphere – organizator – zaprasza młodszych i starszych do refleksji nad rolą i miejscem zmysłów w naszym życiu, sztuce i projektowaniu. Szczecińska Agencja Artystyczna jest głównym partnerem tegorocznej edycji festiwalu.

Współczesna kultura uprzywilejowała społecznie wzrok i słuch. Dotyk, smak i zapach "zepchnęła” w przestrzeń prywatną codziennego doświadczania. Zmysły zostały od siebie oddzielone, a tym samym możliwe doświadczanie świata "spłaszczone”.

Tegoroczna edycja KIDS LOVE DESIGN inspiruje do ponownego obudzenia i zintegrowania 5 zmysłów człowieka. Przesłanie to dotyczy zarówno artystów, projektantów, odbiorców sztuki, jak i każdej osoby świadomie poruszającej się po meandrach współczesnego świata.

Najważniejszym punktem programu 5. edycji będzie wystawa "PROJEKT CZŁOWIEK _ DIZAJN MA SENS(5S)” (ang. "senses” – zmysły). Ukazuje ona aspekty projektowania oraz podstawowe cechy polskiego designu w kontekście zmysłów człowieka. Na wystawę składają się obiekty materialne, animacje, ilustracje, jednak przede wszystkim doświadczenia interaktywne. Każdy element wystawy – wytwarzany tradycyjnie, manufakturowo bądź powstały przy wykorzystaniu innowacyjnych i zaawansowanych technologii – wprowadza w fascynujący świat doznań. Wystawa, dzięki wykorzystaniu takich technologii jak rozszerzona rzeczywistość (AR) ma charakter ściśle interaktywny i skupia się na doświadczaniu przez zabawę, a przez to angażuje wszystkie zmysły.

5. edycja KIDS LOVE DESIGN to także wyjątkowa szansa na spotkanie warsztatowe z Martą Siembab. – Jestem jedynym polskim senselierem, niezależnym ekspertem przekazującym wszechstronną wiedzę związaną ze zmysłem węchu. Działam na terenie całej Europy szkoląc profesjonalistów z branży perfumiarskiej i przekładam język zmysłów na praktyczne rozwiązania dla biznesu – mówi o sobie.

Festiwal rokrocznie oswaja z pojęciem designu w sposób przystępny i swobodny. Poprzez aranżację przestrzeni wystawienniczej tworzy miejsce do wspólnej zabawy, nauki oraz doświadczania tego, czym design jest. Festiwal to także warsztaty. W tym roku jeszcze więcej miejsca zajmuje doświadczanie przez zabawę, mniej prezentowanie sztuki i designu.

Festiwal zostanie otwarty 6 maja br. w szczecińskiej Trafostacji. Udział w festiwalu jest bezpłatny, nie ma ograniczeń wiekowych.

Organizatorem festiwalu KIDS LOVE DESIGN 2016 jest Fundacja ARTmosphere. Strona festiwalu: www.dsgnfestival.com

Współorganizator: Media Dizajn

Partner: TRAFO Trafostacja Sztuki

Sponsor główny: Szczecińska Energetyka Cieplna

Materiały do pobrania
HARMONOGRAM - Design Festival
Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE