9. edycja projektu Różany Ogród Sztuk

Spędź z nami lato.
Data
04.06.2016 - 28.08.2016
Program
Galeria

Spędź z nami lato! 9. edycja projektu Różany Ogród Sztuki.

4 czerwca – 28 sierpnia 2016 r. Każdy weekend (sobota, niedziela) Miejsce: Ogród Różany w Szczecinie

W programie:

Koncerty muzyki kameralnej - podczas których zaprezentują się uczniowie

i studenci szczecińskich szkół artystycznych oraz artyści lokalnej sceny muzycznej.

Wieczorne koncerty - w tym roku czeka nas m.in. koncert Kapeli Czerniakowskiej oraz znakomitego projektu Magdy Navarette "Caravana Banda", koncerty jazzowe

w ramach "Letniej Fiesty Jazzowej" oraz koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra).

Różana Czytelnia – projekt, który jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek" promujących czytelnictwo.

Różanka Dzieciom - cykl rodzinnych warsztatów twórczych. W tym roku na uczestników czeka mnóstwo atrakcji: warsztaty i spektakle teatralne, warsztaty ceramiczne, plastyczne, projektowanie scenografii i kostiumów, tworzenie pacynek, warsztaty muzyczne, wokalne, taneczne, interaktywne czytanki i warsztaty twórcze z elementami literatury i wiele innych. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę,w godz. 11.00 -14.00.

NOWOŚĆ – Różankowa potańcówka – w ostatnią sobotę każdego miesiąca różankowa polana zamieni się w plenerowy, klimatyczny parkiet z muzyką na żywoi animatorami zachęcającymi do tańca. Na pierwszą plenerową potańcówkę zapraszamy 25 czerwca, którą poprowadzi Białoruski Teatr Muzyczny Rada.

Do Różanki tradycyjnie zapraszamy w każdy weekend na koncerty muzyki kameralnej (o godz. 12.00), podczas których zaprezentują się uczniowie i studenci szczecińskich szkół artystycznych oraz artyści lokalnej sceny muzycznej.

Nie zabraknie tradycyjnych punktów w programie projektu takich jak:

  • wieczorne koncerty (w tym roku czeka nas m.in. koncert Kapeli Czerniakowskiej oraz znakomitego projektu Magdy Navarette "Caravana Banda", koncerty jazzowe
  • w ramach "Letniej Fiesty Jazzowej" oraz koncerty muzyki klasycznej w wykonaniu Baltic Neopolis Orchestra);
  • projekt Plenerowej Czytelni, który jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek" promujących czytelnictwo oraz
  • projekt "Różanka Dzieciom 2016”, który w tym roku po raz drugi otrzymał dofinansowanie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na jego program składa się cykl rodzinnych warsztatów twórczych z zakresu teatru z elementami literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne czytanki, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze.

W tym roku na uczestników czeka mnóstwo atrakcji: warsztaty i spektakle teatralne, warsztaty ceramiczne, plastyczne, projektowanie scenografii i kostiumów, tworzenie pacynek, warsztaty muzyczne, wokalne, taneczne, interaktywne czytanki i warsztaty twórcze z elementami literatury i wiele innych. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, w godz. 11.00 -14.00. Projekt stanowi letnią propozycję artystyczną dla dzieci od 4-10 lat, ich opiekunów, rodziców oraz dziadków, jak i samych seniorów, którzy chętnie dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą, umiejętnościami i artystycznym doświadczeniem.

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE