Me.Ba - Międzynarodowy Meeting Jazzowy

Iris Bergcrantz i Anna Serafińska
Data
30.03.2017 - 02.04.2017
Edycje

Me.Ba - Międzynarodowy Meeting Jazzowy

Dni Skandynawskie to także Me.Ba, międzynarodowe spotkania muzyczne.. Podczas tegorocznych, siódmych,  wystąpi Iris Bergcrantz Quintet oraz Anna Serafińska z zespołem. W poprzednich edycjach wystąpili tacy artyści jak Zbigniew Namysłowski, Roberto Ottaviano, Kari Bremnes czy Silje Nergard, Anders Bergcrantz Quartet Live czy też Foyn Friis Quartet. Łącznie zaprezentowało się już ponad 100 artystów z Włoch, Słowenii, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii. A w tym roku wystąpi…

30 marca 2017 r., godz. 19.00

Koncert zespołu Anny Serafińskiej pn. "Gadu Gadu” z piosenkami Agnieszki Osieckiej

Studio koncertowe PR Szczecin  S-1, bilety: 50 zł dostępne na Bilety.fm

Anna Serafińska z triem jazzowym śpiewa swing i ballady — własne aranżacje piosenek Agnieszki Osieckiej i Jonasza Kofty. Ania to chluba polskiego jazzu, laureatka wszystkich ważnych festiwalowych wyróżnień, również zagranicznych. Wokalistka, która nie musi tuszować i zasłaniać braków muzycznych, jest pedagogiem z tytułem doktora wokalistyki, a prywatnie wnuczką Carmen Moreno.

W 2006 roku wytwórnia Pomaton/EMI wydała płytę Anny Serafińskiej "Gadu Gadu", na której znalazły się piosenki Agnieszki Osieckiej.

Międzynarodowe spotkania muzyczne Me.Ba odbędą się już po raz 7. Przypomnijmy, iż impreza ta powstała z myślą o integracji kultur muzycznych krajów z basenów mórz Bałtyckiego i Śródziemnego (Mediterranean + Bałtyk = Me.Ba).

 
Iris Bergcrantz Quintet (Szwecja)
1 kwietnia 2017 r., godz. 19.00
TRAFO Trafostacja Sztuki, bilety: 60 zł dostępne wkrótce na bilety.fm

Może wam się zdawać, że już wszystko słyszeliście – a jednak Iris Bergcrantz, młoda wokalistka i kompozytorka wprowadza do wokalnego jazzu nowy wymiar. Jej muzyka rozbraja, a odbiorca wpada w zadziwienie wsłuchując się w to, jak ten przepiękny głos wędruje pomiędzy życiem a krainą fantazji.

Kwintet Iris Bergcrantz to zespół rodzinny – ojciec Iris, Anders Bergcrantz gra w nim na trąbce, mama, Anna Lena Laurin, na klawiszach, a Iris śpiewa. Koncertują razem przez całe jej życie, a pierwsze wspólne projekty w ramach Kwintetu Anna-Lena Laurin zrealizowali już w latach dziewięćdziesiątych, gdy Iris miała zaledwie cztery lata. Z czasem, Iris dorosła do tego by założyć własny zespół, a dokładnie w 2014. Do Kwintetu Iris Bergcrantz zaprosiła swoich rodziców, co było dość oczywistą decyzją. Zespół tworzą także Johan Kolsut grający na perkusji i nowy członek rodziny, narzeczony Iris, Anders Fjeldsted, grający na kontrabasie. Od momentu powstania, zespół wystąpił na licznych festiwalach i w wielu klubach muzycznych w Szwecji, Niemczech, Danii, teraz zaś zbliżają się koncerty w Czechach, Polsce i Estonii, jak również premiera w Stanach na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu w Rochester.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE