Szczecin Jazz w skandynawskiej odsłonie

Czas na Me.Ba!
Data
16 - 19.05.2019
Edycje

Trzy znakomite wokalistki wystąpią podczas meetingu jazzowego Me.Ba: Cecilia Stalin (Szwecja), Johanna Elina Sulkunen (Finlandia) i Aga Czyż (Polska). Wydarzenie od lat towarzyszy odbywającym się w Szczecinie Dniom Skandynawskim. W tym roku patronuje mu Szczecin Jazz.

Meeting jazzowy Me.Ba początkowo dedykowany był współpracy szczecińsko-włoskiej, jednak z czasem program imprezy ewoluował w kierunku naszych północnych sąsiadów z basenu Morza Bałtyckiego. Ostatecznie ukształtował się jako wydarzenie towarzyszące dorocznym Dniom Skandynawskim. Producentem Me.Ba jest Szczecińska Agencja Artystyczna. Bilety w sprzedaży na stronie www.bilety.fm

Program Me.Ba 2019:

Aga Czyż (Polska)

16.05 (czwartek), g. 20:00

Radio Szczecin

Bilety - 30 zł

Aga Czyż to wokalistka i songwriter z Poznania. Jej debiutancka płyta z 2018 r. nosi tytuł "A.". Album zawiera 9 utworów o samotności, związkach, odpuszczaniu, miłości do kogoś i do siebie samego. Portal jazzsoul.pl ogłosił ją Debiutem 2018 w kategorii polskiego jazzu, zaś w ramach konkursu "Będzie Głośno" organizowanego przez Polskie Radio CZWÓRKA, ZAiKS uhonorował nagrodą za najlepsze teksty. Aga Czyż uczestniczyła również w projekcie jazzowym Culture Revolution u boku Sylwestra Ostrowskiego i Keyona Harrolda.

Cecilia Stalin (Szwecja)

17.05 (piątek), g. 20:00

Trafo

Bilety - 30 zł

Artystka urodzona w Szwecji, na stałe mieszka w Londynie. Jej muzyczna kariera eksplodowała dzięki współpracy z szwedzkim zespołem Koop, którego album "Waltz For Koop” stał się ścieżką dźwiękową do filmu Woody'ego Allena. Cecilia w swej bogatej karierze występowała m.in. z The Streets, Cinematic Orchestra i Bugz In The Attic. Wydała kila płyt, spośród których najbardziej chwalona jest "Step like a giant” - niezwykła mieszanka hip-hop, soul & nu jazz. Album jest celebracją twórczości amerykańskiego saksofonisty jazzowego Johna Coltrane'a.

Johanna Elina Sulkunen (Finlandia)

19.05 (niedziela), g. 20:00

Radio Szczecin

Bilety - 30 zł

Johanna Elina Sulkunen to wielokrotnie nagradzana fińska wokalistka, kompozytorka i improwizatorka, która mieszka i tworzy w Kopenhadze. Niezwykły głos Johanny oraz oryginale brzmienie daje jej swobodę do płynnego przekraczania granic między różnymi gatunkami muzycznymi. W 2016 r. jej album "Belonging” otrzymał nominację do nagrody Danish Music Award w kategorii "Najlepszy jazzowy wokal”. Najnowszy płyta Johanny "Koan” to niesamowita podróż między smutkiem, melancholią a radością, a wszystko podane jest w filmowym klimacie ciemności i światła.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE