Odkryj książkę na nowo 2017

Plener literacki
Data
30.06.2017 - 02.07.2017
Program
Galeria
Edycje

Odkryj autora

Hennig, Pałkiewicz, Herman, Młynarska, Jungowska, Ćwirlej, Talko, Mechło, Łopacińscy. Z nimi spotkamy się podczas tegorocznego pleneru literackiego ODKRYJ KSIĄŻKĘ NA NOWO 30.06-02.07.2017 r.

Plener to, około 60. wystawców, mnóstwo książek, wśród nich nowości wydawnicze, spotkania z autorami i wiele wiele innych atrakcji. A wszystko związane z książkami, pisarzami i czytelnikami. Zapraszamy. Program z załączniku.

Rodzina Łopacińskich - roczna podróż przez 5 kontynentów z dwójka dzieci. Rodzina Łopacińskich podczas rocznej włóczęgi pokonała 114 tys. kilometrów, podróżując z dwójką dzieci. Autostopem i chicken busami przemierzyli cztery kontynenty. Nie szukali hoteli - spali w namiotach lub korzystali z gościny napotkanych ludzi. Próbowali lokalnych potraw, zawierali wspaniałe przyjaźnie, przeżywali chwile wzruszeń i niezapomniane przygody. Pokazali dzieciom jaki ten świat jest na prawdę a najważniejsze spełnili marzenie swojego życia dzięki któremu jako rodzina na nowo poznali się na wzajem.

Marta Hennig - autorka CodziennieFit.pl, jednego z najpopularniejszych blogów fitness w Polsce. Jest zawodowym trenerem i ćwiczy nałogowo. Twierdzi, że zazwyczaj chodzi uśmiechnięta – chyba, że robi burpees. Nikt nie śmieje się przy burpees! Przekona nas, jak być fit, niezależnie od tego, ile mamy lat, pieniędzy w portfelu czy wolnego czasu.

Jacek Pałkiewicz - reporter, eksplorator, odkrywca źródła Amazonki, od 40 lat przemierza peryferie świata. Twórca survivalu w Europie, jest powszechnie uznawanym autorytetem w dziedzinie przetrwania. Jego doświadczenie w roli dobrowolnego rozbitka wykorzystali badacze z NASA, zainteresowani problematyką izolacji i granic ludzkiej wytrzymałości.

Leszek Herman - prawdziwa gratka dla miłośników dobrej powieści, sensacji i kryminalnych historii! Autor "Sedinum– wiadomość z podziemi”oraz "Latarni umarłych”, nazywany szczecińskim Danem Brownem, przekona nas o tym jak atrakcyjny jest Szczecin i jego historia.

Nina Majewska-Brown - autorka znana czytelnikom z powieści "Wakacje”, "Zwyczajny dzień” oraz "Jak się nie zakochać” opowie także o najnowszej książce "Grzech”, swoim debiucie kryminalnym. Czy lubiana autorka powieści obyczajowych sprostała wyzwaniu napisania książki z innego gatunku?

Paulina Młynarska - Dziennikarka, producentka radiowa i telewizyjna, felietonistka, blogerka, autorka scenariuszy i książek, znana z ciętego języka, własnego zdania i odważnego podejścia do tematów tabu. Autorka m.in.: "Kochaj i rozmawiaj”, "Zakopane, nie ma przebacz” i "Na błędach! Poradnik-odradnik”, "Jeszcze czego!”

Edyta Jungowska - znakomita aktorka przeniesie dużych i małych do pełnego przygód świata Pippi. Dla wszystkich miłośników Astrid Lindgren, "Pippi pończoszanki” i oczywiście Edyty Jungowskiej!

Ryszard Ćwirlej - twórca reprezentujący podgatunek kryminalny określany mianem "powieści neomilicyjnej”. Autor cyklu książek, których bohaterami są milicjanci z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, a akcja rozgrywa się w latach 80. XX wieku. W serii ukazały się m.in.: "Ręczna robota”, "Mocne uderzenie”, "Śliski interes”. Laureat tegorocznej Nagrody Czytelników Wielkiego Kalibru.

Leszek Talko - trudno dziwić się konsternacji rodziców, gdy zamiast dobrze znanego, może czasem kapryśnego, ale jakże uroczego dziecka, nagle pojawia się w domu tajemnicza, nieodgadniona istota. Najnowsza książka znanego felietonisty, publicysty i pisarza "Nastolatek dla początkujących” jest niczym wyprawa Marco Polo do Chin. Tak jak wenecki kupiec ruszył w wielką podróż do całkowicie nieznanego kraju, tak Leszek Talko wyruszy z dziećmi do ich świata, po to by pomóc sobie i nam zrozumieć… nastolatka.

Paulina Mechło - Czy zdarzyło Wam się ostatnio zastanawiać nad kondycją swojej pamięci? Jeśli nie, to duży błąd! Paulina Mechło, współautorka książki "Trening intelektu”, laureatka Nagrody Teofrasta, przyznawanej przez magazyn "Charaktery” autorom najlepszych polskich książek psychologicznych, opowie dlaczego to takie istotne i zaprosi do wspólnych ćwiczeń.

W założeniach plener literacki ODKRYJ KSIĄŻKE NA NOWO jest imprezą kulturalną o charakterze otwartym i masowym, łączącym elementy kiermaszu książki z programem imprez towarzyszących oraz udziałem popularnych polskich autorów.  Pomimo  eksponowania   literatury  "lekkiej,  łatwej  i przyjemnej",   Plener  wpisuje  się w szczeciński kalendarz promocji literatury i czytelnictwa.. Planowana jest prezentacja oficyn wydawniczych, które zaoferują swoje książki czytelnikom. Uczestnicy Pleneru będą mogli wybierać między literaturą piękną, obyczajową, podróżniczą, historyczną, licznymi publikacjami związanymi z miastem­ gospodarzem oraz literaturą dla dzieci i młodzieży. Czytelnicy będą mogli porozmawiać z ulubionymi autorami, zdobyć ich  autografy  na  zakupionych  egzemplarzach  oraz  uzupełnić  swoje  zbiory o atrakcyjne książki na lato i na długie jesienne wieczory. Obok namiotów z ekspozycją wydawców znajdzie się scena, na której odbywać się będą spotkania z autorami. Znane osoby będą czytać utwory literackie, wystąpią artyści i muzycy. Miłośnicy książek będą  mogli  skorzystać  z  przygotowanych  miejsc  siedzących,  które  ułatwią im aktywny udział w spotkaniach z autorami i obejrzeć występy na scenie lub poczytać zakupione książki.

Zapraszamy na plener literacki ODKRYJ KSIĄŻKE NA NOWO, który odbędzie się na Jasnych Błoniach w Szczecinie w dniach 30.06-02.07.2017 r.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE