Różanka Dzieciom 2017

Spędź z nami lipiec
Data
01.07.2017 - 27.08.2017
Program
Galeria

Interdyscyplinarny projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl rodzinnych warsztatów twórczych z zakresu teatru z elementami literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne czytanki, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze. Wydarzenie będzie realizowane w każdą sobotę od godz. 11.00 w przestrzeni Ogrodu Różanego przez całe lato. W ramach projektu odbędą się także Interaktywne czytanki, czyli rodzinne spotkania z książką. Podczas projektu w ogrodzie  różanym będzie można skorzystać także ze zbiorów książkowych Różanej Czytelni, czyli plenerowej biblioteki. Wydarzenia odbywają się w każdą sobotę do 26 sierpnia 2017 r. w szczecińskim Ogrodzie Różanym.

1 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty origami – podczas warsztatów zapoznamy się z japońską sztuką składania papieru   oraz nauczymy się jak ze zwykłych kartek zrobić ozdoby i dekoracje, zakładki do książek czy elementy nawiązujące do świata fauny i flory.
Warsztaty ceramiki artystycznej -  nauka podstawowych technik ceramiki artystycznej, lepienie i rzeźbienie "z wolnej ręki”, używanie form gipsowych, zdobienie wykonanych obiektów.  Uczestnicy wykonują prace według własnego pomysłu pod okiem prowadzącego, które po zajęciach mogą  zabrać do domu.

Warsztaty design – projektowanie i szycie koszyków z dwóch warstw filcu i ozdabianie filcem, wstążkami, cekinami.

Warsztaty teatralne - "Wierszowanka Pchła Szachrajka” warsztaty teatralne oparte na wierszowanej bajce "Pchła Szachrajka" autorstwa Jana Brzechwy.
W programie warsztatów: wspólne tworzenie scenografii i kostiumów oraz zapoznanie z podstawowymi technikami warsztatu teatralnego.

Spektakl interaktywny w wykonaniu aktorów Teatru la Fayette pt. "Pchła Szachrajka” na podstawie wierszowanej bajki Jana Brzechwy o przewrotnej pchełce, która lubiła robić wszystkim żarty i psoty.

8 LIPCA, sobota
godz. 12.00 – 15.00

URODZINY SZCZECINA, podczas których nie zabraknie animacji dla dzieci.
W programie: warsztaty balonowe - nauka robienia figurek z baloników, malowanie twarzy, bańki mydlane, zabawy i konkursy z animatorami, mega kolorowanka, zapowiadająca sierpniowy finał The Tall Ship’s Races.
Interaktywna czytanka pt. "Legendy Pomorza Zachodniego – Sydonia von Borcke” – prezentowana przez autorkę Małgorzatę Dudę oraz warsztaty ilustratorskie, prowadzone przez Paulinę Kaszubę, absolwentkę szczecińskiej Akademii Sztuki, której prawdziwą pasją jest tworzenie ilustracji do książek, szczególnie dla dzieci.
"Polski folklor - tradycyjna muzyka, taniec i śpiew”. Uczestnicy warsztatów zapoznają się z historią polskiej muzyki, zainspirowanej polskim folklorem. W programie warsztaty wokalne, pokaz i nauka polskich tańców ludowych oraz wspólne śpiewanie polskich piosenek. Warsztaty poprowadzi Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Szczecińskiej KRĄG.

15 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty design - Księżniczki i Rycerze !  Oswajamy  smoki !
Warsztat dla dzieci z tworzenia zabawek oraz elementów biografii Zofii Stryjeńskiej zwanej Księżniczką malarstwa polskiego. Na naszych warsztatach postanowiliśmy oswoić smoki, zrobić je bardziej łagodnymi. Czy to jest możliwe?  My już to sprawdziliśmy!
Przyjdzie do nas i poruszcie swoją wyobraźnię a wszystko się wyjaśni!
Do dzieła!

Warsztaty teatralne – "Warsztaty aktorskie dla dzieci" podczas zajęć zaprezentowane zostaną techniki, które pomogą dzieciom odgrywać emocje, wcielać się w określone role, pracować nad mową ciała, a także poprawną dykcją. Na program zajęć składać się będą: gry i zabawy integracyjne, uczące pracy w grupie, elementy pantomimy, przezwyciężenie tremy poprzez zabawę, praca nad wyobraźnią, ćwiczenia dykcji i
praca z tekstem.

Interaktywny spektakl pt. "Przygody Pimpusia Sadełko”  to spektakl często wykorzystywany w teatroterapii. Jest to rymowana bajka, którą napisała Maria Konopnicka o szalonych, szkolnych przygodach kotka Pimpusia Sadełko. Spektakl będzie tłumaczony na język migowy.

22 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Regatowe origami – to już ostatnie spotkanie przygotowujące do radosnego święta żeglarskiego, jakim jest finał The Tall Ship’s Races. Tym razem zapraszamy na wspólne składanie żeglarskiego origami, które poprowadzi Agata Jaz.

Warsztaty jazzowe oraz muzyczne animacje i spektakl interaktywny - "Jazz dla Dzieciaków - muzyczne inspiracje" to warsztatowe spotkanie poświęcone muzyce jazzowej. Podczas zajęć uczestnicy przekonają się jak różnorodny i bogaty jest świat muzyki jazzowej. Na drodze gier i muzycznych zabaw poznają historię jazzu oraz jego największe osobowości. Warsztaty będą też okazją do poznania, jak działają instrumenty jazzowych muzyków. Prowadzenie Fundacja Akademii Sztuki w Szczecinie.

29 LIPCA, sobota
godz. 11.00 – 14.00

Warsztaty teatralne - "Co to jest onomatopeja ?" w części wykładowej uczestnicy zapoznają się z pojęciem "onomatopeja” i porozmawiają na temat jej przykładów. W drugiej części warsztatów dzieci i opiekunowie, uczestniczący w zajęciach będą mogli zaprezentować poznane techniki dźwiękonaśladownictwa w wierszowanym utworze Juliana Tuwima pt. "Lokomotywa”.

Warsztaty plastyczne i animacje

Spektakl teatralny pt. "Pantomima u Tuwima” to interaktywny spektakl teatralny dla dzieci oparty na wierszach Juliana Tuwima. W wielkiej krainie książek rozsypały się wszystkie wiersze. Z wierszy napisanych przez poetę powstał jeden wielki bałagan. Mole książkowe starają się uporządkować krainę wierszy dla dzieci. Czy im się to uda?

Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8
Na wszystkie wydarzenia WSTĘP WOLNY

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Materiały do pobrania
Program
Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE