Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19

09.04.2021

Firma badawcza Public Profits na zlecenie Koalicji Miast realizuje w siedmiu miastach Polski projekt "Badanie kryzysu i zmian w kulturze w czasie pandemii COVID-19, czyli kondycja kultury miejskiej w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu, na przestrzeni lat 2020-2021”.

Jego celem jest uchwycenie skutków pandemii Covid-19 dla sfery kultury, a co za tym idzie zebranie informacji mogących służyć tworzeniu rozwiązań uodparniających ją na podobne kryzysy w przyszłości.

Badanie jest realizowane w ramach sieci Koalicja miast dla kultury wspólnie przez instytucje Strefa Kultury Wrocław, Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku, Szczecińska Agencja Artystyczna, Staromiejski Dom Kultury w Warszawie, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Centrum Kultury w Lublinie oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz sfinansowane jest przez Urząd Miejski Wrocławia, Urząd Miejski w Gdańsku, Gminę Miasto Szczecin, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Urząd Miasta Łodzi, Urząd Miasta Lublin oraz Urząd Miasta Krakowa.

Ankieta skierowana jest pracowników prywatnych i publicznych instytucji kultury, w tym organizacji pozarządowych działających w sferze kultury w siedmiu polskich miastach: w Gdańsku, Krakowie, Lublinie, Łodzi, Szczecinie, Warszawie i Wrocławiu. Innymi słowy, do wypełnienia kwestionariusza prosimy wszystkich pracowników instytucji ze wskazanych miast, w tym:

• instytucji artystycznych: teatry, filharmonie, opery, operetki, orkiestry symfoniczne i kameralne, zespoły pieśni i tańcaoraz zespoły chóralne, itd.

• tzw. innych instytucji kultury: instytucje filmowe, kina, muzea, biblioteki, centra, domy i świetlice kultury, ogniska artystyczne, galerie sztuki oraz ośrodki badań i dokumentacji, domy aukcyjne, redakcje pism poświęconych kulturze

• hybrydowych instytucji kultury: klubokawiarnie; laby i spejsy; portale, galerie i strony internetowe prowadzące stałą działalność kulturalną, kolektywy i spółdzielnie zajmujące się działalnością kulturalną, firmy produkujące dobra kultury i organizujące działalność kulturalną; cyklicznie realizowane festiwale; squaty i galerie "napowietrzne”, kolektywy edukatorów i animatorów kultury, itd.

Bardzo prosimy o wypełnienie kwestionariusza ankiety zgodnie z Państwa wiedzą na temat funkcjonowania instytucji lub organizacji w ostatnim czasie. Gwarantujemy pełną anonimowość. Udzielone przez Panią/ Pana informacje będą wykorzystywane wyłącznie w postaci zbiorczych zestawień.

Link do ankiety: https://kulturainstytucje.webankieta.pl/

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE