Wiadomości Szczecin o Kulturze

30.03.2021

Kwiecień plecień…

Oby już nie "przeplatał”… niech z wiosną już wszystko będzie otwarte, teatry, kina i wszystkie sceny będą pełne artystów i publiczności! Tego życzymy Państwu i sobie, wszystkim, także naszej Filharmonii, która w tym trudnym pandemicznym czasie i tak znakomicie "zdywersyfikowała” swoją działalność, o czym przeczytacie Państwo, w rozmowie z jej dyrektor, Dorotą Serwą.

W kwietniu otwarcie kolejnej filii Miejskiej Biblioteki, w pięknie odrestaurowanym budynku z 1884 roku, przy pl. Matki Teresy z Kalkuty 8. Nowa placówka oferuje książki i audiobooki dla dzieci, dorosłych i młodzieży oraz inne zbiory specjalne. Nowością w propozycjach biblioteki są też gry planszowe i konsole do gier. Inauguracja działalności nowej filii to prawdziwe święto, które potrwa tydzień, a w tym czasie odbędzie się
mnóstwo ciekawych spotkań z pisarzami, m.in. Zygmuntem Miłoszewskim, Krzysztofem Niewrzędą czy Anną Dziewitt-Meller. Przełom kwietnia i maja to trzeci festiwal Szczecin Classic z licznymi koncertami, wybitnymi artystami, majówką dla mieszkańców. Zamieszczamy także zapowiedzi wydarzeń, na razie znów głównie on-line, ale z nadzieją, że już wkrótce także w realu… Dobrej lektury!

Wiadomości Szczecin o Kulturze

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE