Bądźmy razem w to święto

16.10.2018

W tym roku obchodzimy  100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Szczecińskie Obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się na pl. Szarych Szeregów. Bądźmy razem w tym dniu.

Szczecińska Agencja Artystyczna zaprasza na wspólne świętowanie w centrum miasta. Oficjalne miejskie uroczystości odbędą się na pl. Szarych Szeregów przy popiersiu marszałka Piłsudskiego. Zaś zajęcia i działania artystyczne dla rodzin z dziećmi - w pobliskiej siedzibie SAA przy rondzie. Zachęcamy do udziału w tym wspaniałym dniu!

PROGRAM:

Szczecińska Agencja Artystyczna, al. Wojska Polskiego 64

11.00 - 15.00 Warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci o polskich barwach narodowych, podczas których uczestnicy na specjalnym podobraziu odbiją swoją dłoń- białą lub czerwoną. Praca zostanie wyeksponowana przed siedzibą SAA. Wykonane zostaną również autorskie broszki o barwach biało-czerwonych oraz chorągiewki, rozdane następnie mieszkańcom podczas uroczystości o godz. 15.30.
11.00 - 15.00 Ty 100 lat temu na fotografii. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, każdy chętny będzie mógł wykonać sobie okolicznościowe zdjęcie nawiązujące strojem lub eksponatem historycznym do czasów sprzed 100 lat. 

Pl. Szarych Szeregów 

14.30 Grupa artystyczna ARFIK w programie pt. "Mamy dom” - koncert / "Mamy dom” - jakie to oczywiste i proste. Współczesnym dzieciom trudno uwierzyć, że nie zawsze tak było. ARFIK wyśpiewa swą radość właśnie z tego - że dom, kraj, miasto, rodzina są dziś codziennością. Że można je współtworzyć i czuć się w tym bezpiecznie. Że wielka jest wartość małych, zwyczajnych gestów i uczynków, które budują to, co nazywamy domem. Młodzi artyści zaśpiewają autorskie piosenki z muzyką Ryszarda Leoszewskiego i słowami Barbary Stenki. 

15.30 Uroczystość patriotyczna przy popiersiu Marszałka J. Piłsudskiego. 

16.30 Koncert zespołu TULIA / Zespół Tulia to cztery utalentowane dziewczyny ze Szczecina, które kultywują rodzimą tradycję muzyki ludowej. Okrzyknięte "objawieniem polskiej sceny muzycznej” podbiły serca polskich oraz zagranicznych słuchaczy folkowymi aranżacjami popularnych piosenek. Podczas koncertu "Premiery” w ramach tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyły trzy statuetki: nagrodę jurorów, publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAIKS.

Copyright © 2019 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE