Kinga Głyk gwiazdą Szczecin Jazz

09.03.2021

Szczecin Jazz trwa‼

Kinga Głyk, czyli najlepsza polska basistka nowego pokolenia i wschodząca gwiazda jazzu bluesa. Swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. TRIO. Mimo młodego wieku dała już wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale także w takich krajach jak Indonezja, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Portugalia, Słowacja, Czechy i Ukraina.

W marcu 2015 wydała swój debiutancki album "Rejestracja". Płyta zebrała pozytywne recenzje Trójki - Polskiego Radia oraz magazynów "Jazz Forum" i "Twój Blues".

W corocznej ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP była nominowana w następujących kategoriach: NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA i ODKRYCIE ROKU.

W lutym 2016 Kinga nagrała na żywo swój drugi autorski album "Happy Birthday".

W czerwcu 2016 roku BASS PLAYER UNITED opublikował na Facebooku film przedstawiający Kingę wykonującą "Tears in heaven" Erica Claptona, osiągając 20 milionów wyświetleń.

Do tej pory Kinga występowała z: Timem Garlandem, Nitai Hershkovitsem, Gregiem Hutchinsonem, Jnr Robinsonem, Bernardem Maseli, Ruth Waldron, Natalią Niemen, Apostolisem Anthimosem, Leszkiem Winderem, Pawłem Tomaszewskim, Grzegorzem Kapołką, Joachimem Mencelem, Arkiem Skolikiem, Mateuszem Otrembą (Mateusz .O), Marek Dykta i Piotr Wyleżoł.

W październiku 2017 ukazał się najnowszy album studyjny "Dream". Płyta została nagrana w towarzystwie najbardziej znanych światowych muzyków, takich jak Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). Album został wydany przez jedno z najbardziej renomowanych wydawnictw muzycznych WARNER MUSIC GROUP COMPANY.

W 2019 wydała płytę " Feelings ”. To bardziej osobisty album. Zawiera 12 utworów, z których siedem napisała Kinga, a dwa z pianistą Pawłem Tomaszewskim. I właśnie utwory
z tej płyty usłyszymy podczas koncertu.

KUP BILET

Już wkrótce więcej informacji dotyczących kolejnych koncertów, w ramach festiwalu Szczecin Jazz.

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE