Me.Ba - Międzynarodowy Meeting Jazzowy

03.03.2017

Me.Ba - Międzynarodowy Meeting Jazzowy
Dni Skandynawskie to także Me.Ba, międzynarodowe spotkania muzyczne. Przedstawiamy pierwszą artystkę, występującą podczas tegorocznych spotkań.
W poprzednich edycjach wystąpili tacy artyści jak Zbigniew Namysłowski, Roberto Ottaviano, Kari Bremnes czy Silje Nergard, Anders Bergcrantz Quartet Live czy też Foyn Friis Quartet. Łącznie zaprezentowało się już ponad 100 artystów z Włoch, Słowenii, Niemiec, Danii, Szwecji, Finlandii i Norwegii. A w tym roku wystąpi…

 
… Iris Bergcrantz Quintet (Szwecja)

1 kwietnia 2017 r., godz. 19.00
TRAFO Trafostacja Sztuki, bilety: 60 zł dostępne wkrótce na bilety.fm

Może wam się zdawać, że już wszystko słyszeliście – a jednak Iris Bergcrantz, młoda wokalistka i kompozytorka wprowadza do wokalnego jazzu nowy wymiar. Jej muzyka rozbraja, a odbiorca wpada w zadziwienie wsłuchując się w to, jak ten przepiękny głos wędruje pomiędzy życiem a krainą fantazji.

Kwintet Iris Bergcrantz to zespół rodzinny – ojciec Iris, Anders Bergcrantz gra w nim na trąbce, mama, Anna Lena Laurin, na klawiszach, a Iris śpiewa. Koncertują razem przez całe jej życie, a pierwsze wspólne projekty w ramach Kwintetu Anna-Lena Laurin zrealizowali już w latach dziewięćdziesiątych, gdy Iris miała zaledwie cztery lata. Z czasem, Iris dorosła do tego by założyć własny zespół, a dokładnie w 2014. Do Kwintetu Iris Bergcrantz zaprosiła swoich rodziców, co było dość oczywistą decyzją. Zespół tworzą także Johan Kolsut grający na perkusji i nowy członek rodziny, narzeczony Iris, Anders Fjeldsted, grający na kontrabasie. Od momentu powstania, zespół wystąpił na licznych festiwalach i w wielu klubach muzycznych w Szwecji, Niemczech, Danii, teraz zaś zbliżają się koncerty w Czechach, Polsce i Estonii, jak również premiera w Stanach na Międzynarodowym Festiwalu Jazzu w Rochester.

Międzynarodowe spotkania muzyczne Me.Ba odbędą się już po raz 7. Przypomnijmy, iż impreza ta powstała z myślą o integracji kultur muzycznych krajów z basenów mórz Bałtyckiego i Śródziemnego (Mediterranean + Bałtyk = Me.Ba). 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE