Szczecin Classic - nowy festiwal muzyki klasycznej

09.04.2019

Przed nami nowy festiwal muzyki klasycznej Szczecin Classic. W dniach 27 kwietnia – 4 maja zapraszamy wszystkich do odkrywania  nowych brzmień, przestrzeni, utworów i emocji.

Podczas festiwalu Szczecin Classic siedem wyjątkowych, różnorodnych koncertów zabrzmi w wielu przestrzeniach: TRAFOstacji Sztuki, Sali Castanea w Technoparku, na Dziedzińcu Muzeum Narodowego w Szczecinie, kościele pw. Jana Ewangelisty, a nawet w jammowej odsłonie w Czarnej Sali Akademii Sztuki w Szczecinie.

Zagrają wybitni muzycy w różnorodnych składach kameralnych, którym towarzyszyć będą młodzi, utalentowani adepci Szczecin Classic Academy. Wśród najwybitniejszych artystów zaproszonych do projektu znaleźli sie m.in. koncertmistrzowie Covent Garden Opera House w Londynie – Vasko Vassilev i Andriy Viytovych, Konstantin Heidrich z Faure Quartett czy koncertmistrz Opery w Zurychu – Bartłomiej Nizioł.

C Szczecin Classic - Con bravura - koncert, 27.04
L Szczecin Classic - Leggiero - koncert, 28.04
A Szczecin Classic - Appassionato - koncert, 29.04
S Szczecin Classic - Subito - koncert, 30.04
S Szczecin Classic - Sonoro - koncert 02.05
I Szczecin Classic - Improviso - koncert (wstęp wolny) 03.05
C Szczecin Classic - Coda - koncert 04.05

Bilety i karnety do nabycia na bilety.fm

Szczecin Classic to jednak nie tylko koncerty! Przygotowaliśmy wykłady, prezentację skrzypiec Stradivariusa, naukę tańca barokowego, a na każdy festiwalowy poranek gimnastykę... z klasyką! Poza popularyzacją i prezentacją muzyki klasycznej na najwyższym poziomie przez artystów światowego formatu, festiwal ma również pełnić funkcję edukacyjną. Szczecin Classic Academy to projekt skierowany do najlepszych studentów oraz absolwentów uczelni artystycznych w Polsce i Europie, zbudowany w sposób, który umożliwi uczestnikom nie tylko korzystanie z indywidualnych lekcji z Mistrzami, ale także pozwoli wspólne wystąpić w ramach wieczornych koncertów Szczecin Classic.

Cykl wydarzeń towarzyszących Szczecin Classic pod nazwą Maltówka to propozycja dla wszystkich, którzy w obliczu tegorocznej majówki, zdecydują się na podróż muzyczną bez konieczności wyjazdu. Zatem pozwólmy mówić instrumentom!

Copyright © 2021 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE