„Po polskich dróżkach”

Zabawa plenerowa dla każdego!
Data
02.06.2019 - 31.08.2019

"Po polskich dróżkach” – zabawa plenerowa dla każdego!

Szczecińska Agencja Agencja Artystyczna wygrała projekt na organizację wydarzenia "Po polskich dróżkach” – imprezy skupiającej się na budowaniu regionalnej tożsamości i umacniania dialogu międzypokoleniowego.  Wydarzenie jest dofinansowane przez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu "Kultura – interwencje 2019”. Koordynacją całego projektu zajmuje się pani Joanna Maria Brudecka_Bogdan

"Po polskich dróżkach” to cykl warsztatów i zajęć artystycznych związanych z historią Polski, jej tradycjami i folklorem. Tematyka sięga aż do czasów pierwszych królów Polski z dynastii Piastów. Tradycja i historia to elementy, które kształtują się w relacji
z terytorium. Historia Szczecina i jego polskości jest skomplikowana, a inicjatywy takie jak ta aktywnie budują polską tożsamość Pomorza Zachodniego.    

"Polskość” to "my”, czyli ludzie, którzy ją tworzą. W związku z tym wydarzenie jest skierowane do wszystkich. Starsi i młodsi – mimo że dzieli nas różnica wieku – łączy nasza wspólna historia, bóle i radości. Wzajemnie siebie potrzebujemy i możemy ubogacić się różnym postrzeganiem tych samych zagadnień, jesteśmy inni ale jednocześnie budujemy wspólną płaszczyznę porozumienia. 

Warsztaty i wystawy odbywają się w weekendy 2.czerwca-25.sierpnia w Ogrodzie Różanym – miejscu dobrze już znanym mieszkańcom Grodu Gryfa – w godzinach 11:00-14:00. Projekt jest adresowany do każdego: do dzieci najmłodszych i tych trochę starszych, do młodzieży i dorosłych, do całych rodzin, do seniorów – bo wspólnota istnieje tylko wówczas gdy obecni są wszyscy. Aby umożliwić uczestnictwo w wydarzeniu osobom niepełnosprawnym, zajęcia wspierać będzie grupa pedagogów i pracowników Oddziału Zachodniopomorskiego Związku Głuchych.

W programie m.in. plecionkarstwo, warsztaty barwierskie, haftowanie, lalki słowiańskie czy wykład pt. "Jak ubierała się Dobrawa” – ale to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Serdecznie zapraszamy!

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE