Dni Morza_Sail Szczecin 2019

Żeglarskie święto Szczecina
Data
14 - 16.06.2019
Edycje

Szczecińskie Dni Morza to od wielu lat największa impreza plenerowa o charakterze morskim w Polsce. Organizowana od roku 1947, przyciąga rzesze mieszkańców i turystów. Do Szczecina przypływa blisko 40 jednostek z całego świata, w tym 5-6 największych - klasy A, a imprezę każdorazowo odwiedza ok. 150 tys. osób.

Dni Morza to moc atrakcji dla mieszkańców Szczecina i gości przyjezdnych, niezależnie od wieku. Wszyscy czekają na koncerty na scenie głównej na Wałach Chrobrego oraz szantowo-folkowej na Łasztowni, ale wydarzeń od 14 do 16 czerwca będzie znacznie więcej.

  • 3 dni imprezy
  • 150 000 odwiedzających
  • 3 koncerty na scenie głównej
  • 40 żaglowców z całego świata
  • 1 000 żeglarzy 

Wyspa Grodzka znów stanie się strefą sportu z propozycjami dla wszystkich, którzy lubią aktywny tryb życia. Na Łasztowni powstanie Strefa Dziecięca z animacjami  dla najmłodszych i miejsce dla smakoszy, których zachęcamy do odwiedzenia strefy food trucków. Po obu stronach Odry nie zabraknie wesołych miasteczek i tawern piwnych. Na Wałach Chrobrego powstanie Jarmark pod Żaglami – będą stoiska z rękodziełami, kuchnią i produktami regionalnymi, a także punkty gastronomiczne i handlowe. Podczas Dni Morza, jak co roku, niebo rozbłyśnie tysiącami barw podczas pokazu sztucznych ogni.

Wydarzenie realizuje Miasto Szczecin wraz z Żeglugą Szczecińską, Szczecińską Agencją Artystyczną i Centrum Żeglarskim. Aktualne informacje znajdują się na stronie dnimorza.szczecin.eu 

A tak wyglądały Dni Morza rok temu:

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE