Dni Morza_Sail Szczecin 2016

Żeglarskie święto w Szczecinie
Data
10 - 12.06.2016
Program
Edycje

Dni Morza_Sail Szczecin 2016 to nie tylko piękne żaglowce oraz niesamowite oldtimery. To również mnóstwo koncertów oraz wydarzeń towarzyszących. W tym roku ustawione były trzy sceny:

Scena Chillout
Na terenie Portu Jachtowego na Wyspie Grodzkiej ustawiona była scena chillout. W piątek i sobotę, 10 oraz 11 czerwca, funkcjonowała od godziny 17 do 20. W niedzielę zaś od 12 do 19. Program wydarzenia stanowił występy artystów grających takie gatunki jak: house, electro swing, chillout, reggae. Cześć z występujących to didżeje, ale nie zabrakło również wykonawców wykorzystujących elektronikę i instrumenty. 

Scena szantowo-folkowa
Została postawiona na Łasztowni. W piątek zdominowanabyła przez szczecińskie kapele. O godzinie 17 zaprezentował się na niej zespół Stary Szmugler. Godzinę później Chango, a na sam koniec – o godzinie 19 zagrały Bubliczki. Bałkańskimi rytmami tych ostatnich zachwycili się m.in. Adam Sztaba oraz Olga Kora Jackowska w jednym z najpopularniejszych talent show polskiej telewizji.
W sobotę na scenie szantowej zagrali: Sklep z Ptasimi Piórami, Formacja, Bossa na Boca, EKT Gdynia, Dominika Żukowska i Andrzej Korycki, Sviata Vatra, Dikanda.
W niedzielę koncerty rozpoczęły się o godzinie 13 i potrwają do 19. W tym czasie wystąpią: Qftry, The Nierobbers, Cafe Rico, Majtki Bosmana, Bloco Pomerania, Laboratorium Pieśni, Ryczące Dwudziestki.

Scena główna
Znajdywała się na ulicy Jana z Kolna, tuż przy Wałach Chrobrego. Podczas tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016 bawiliśmy sięna imprezie VOX Tour. W piątek na scenie zaprezentował się założony w 1988 roku rockowy zespół Golden Life. Na swoim koncie mają takie hity, jak: Ptak i drzewo, Helikopter czy Dobra, dobra, dobra. Nagrali również singiel 24.11.94 (Życie choć piękne tak kruche jest) wydany w hołdzie ofiarom pożaru w hali Stoczni Gdańskiej z 1994. W wideoklipie do niego wystąpili m.in. Anja Orthodox, Edyta Geppert, Artur Gadowski, Grzegorz Skawiński, Andrzej Piaseczny, Grzegorz Markowski, Tomasz Lipnicki, Muniek Staszczyk.
Zagraniczną gwiazdą tegorocznych Dni Morza – Sail Szczecin 2016 był niemiecki zespół z pogranicza rocka i popu, jedna z najpopularniejszych kapel lat 80. ubiegłego wieku – Alphaville. Ich największy przebój Forever Young uznawany jest za hymn pokolenia lat 80. Wylansowali również takie hity, jak Big in Japan, czy Sounds Like a Me.
Sobota była kolejnym dniem z "VOX Tour - Dni Morza - Szczecin na żywo 2016”. Tym razem o godzinie 20 na scenie zobaczyliśmy Annę Cyzon, Agatę Dziarmagowską i Patryka Kumóra. Zagrały także zespoły: Banda i Wanda, Róże Europy, Rezerwat oraz Big Day.
W niedzielę o 18 na scenie głównej odbył się koncert: "Klasyka spotyka Detroit Techno". Wystąpili: Kelvin Sholar, Sylwester Ostrowski, NFM Leopoldinum - Orkiestra Kameralna oraz Dorrey Lin Lyles (przebój "It’s raining man”).
Grali na największych i najważniejszych festiwalach w Polsce: Heineken Open'er, Przystanek Woodstock czy Ethnoport Festival. Grali również w wielu krajach europejskich. Teraz wystąpili podczas Dni Morza – Sail Szczecin 2016. W niedzielę o godzinie 19.30 odbył się koncert KLEZMAFOUR ORKIESTRONICZNIE - KLEZMAFOUR w połączeniu z Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii w Szczecinie. Ekipa z Białegostoku, Lublina i Warszawy wykonała muzykę klezmerską i bałkańską.

Pozostałe atrakcje i wydarzenia
Przy okazji Dni Morza – Sail Szczecin 2016 mnóstwo atrakcji przygotowano z myślą o najmłodszych. Strefa dziecięca znajdywała się na placu Adama Mickiewicza. Działała od piątku do niedzieli. Pierwszego dnia w godzinach 17-20, w sobotę 12-20, a w niedzielę od 12 do 19. W tym czasie dzieci miały okazję wziąć udział w interaktywnych zabawach i spektaklach. Dla nich, oraz ich rodziców przewidziano także konkursy z nagrodami i mnóstwo innych atrakcji.

Czytamy na żaglowcach
"Czytamy na pokładzie” w roku 2016 to wspomnienie twórczości Moniki Szwai – Ambasadorki Szczecina, zmarłej w listopadzie ubiegłego roku. W czasie rejsów na żaglowcach: "Joanna Saturna” z Finlandii i "Kapitan Borchardt”, fragmenty książek przeczytała: Marta Łągiewka – aktorka Teatru Pleciuga w Szczecinie. Fani pisarki mieli okazję zaprezentować swoje ulubione książki oraz uczestniczyć w konkursach na znajomość morskich motywów w twórczości Moniki Szwai. Szant i pieśni morskich wysłuchaliśmy w wykonaniu Marka Szurawskiego.
Rejsy żaglowców:
"Joanna Saturna” (Finlandia) – godz. 11.30 – 13.30 i 14.00 – 16.00
"Kapitan Borchardt” (Polska) – godz. 16.30 – 18.30

 

Więcej informacji: http://dnimorza.szczecin.eu/

#dnimorza #sailszczecin #artystycznieikulturalnie

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE