Różanka Dzieciom 2016

Spędź z nami wakacje!
Data
04.06.2016 - 28.08.2016
Program
Galeria

"Różanka Dzieciom 2016” to kolejna edycja interdyscyplinarnego projektu Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl warsztatów twórczych z zakresu teatru, literatury, plastyki, designu i muzyki.

Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne międzypokoleniowe czytanki, projekt plenerowej czytelni, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze.  Zadanie stanowi letnią propozycję artystyczną dla dzieci od 4 -10 lat, ich opiekunów, rodziców oraz dziadków, jak i samych seniorów, którzy chętnie dzielą się z uczestnikami swoją wiedzą, umiejętnościami i artystycznym doświadczeniem. Różanka Dzieciom to propozycja działań twórczych w formule otwartej, uczestnictwo w zajęciach jest bezpłatne i każdy kto ma ochotę może wziąć  w nich udział. Zadanie odbywa się w każdą sobotę od 4 czerwca do 27 sierpnia 2016 r. w szczecińskim Ogrodzie Różanym. Podstawowe cele projektu to: edukacja artystyczna odbiorców, rozwijanie wrażliwości i pewności siebie dzieci, jako artystów i odbiorców sztuki, aktywizacja i integracja różnych środowisk społecznych i artystycznych, wyrównywanie szans w dostępie do kultury, przeciwdziałanie wykluczeniu, zachęcenie publiczności do aktywnego uczestnictwa w kulturze.  

Żywimy nadzieję, że nasz projekt będzie dobrze służył rozwijaniu wiedzy, umiejętności, wrażliwości  młodych i dojrzałych uczestników wydarzenia, a obcowanie z wieloma sztukami pobudzi ich wyobraźnię i przyniesie długofalowe efekty. Projekt z pewnością będzie sprzyjał twórczemu, międzypokoleniowemu współdziałaniu. Będzie także przestrzenią do współpracy różnych środowisk społecznych.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE