Zjazd Młodych Gwiazd 2019

Janusz Kondratowicz
Data
05 - 07.07.2019

Zjazd Młodych Gwiazd to ogólnopolski konkurs wokalny, mający za zadanie promować wśród młodych adeptów sztuki wokalnej historię rodzimej muzyki. Bohaterem tegorocznej edycji zjazdu jest Janusz Kondratowicz - wybitny poeta polskiej piosenki.

Otrzymają także możliwość kontaktu z ważnymi osobami krajowej branży muzycznej, którzy niewątpliwie mogą (i to robią) pomóc w ich karierze wokalnej: Marią Szabłowską – dziennikarką radiowo-telewizyjną, Ryszardem Poznakowskim – kompozytorem, Krzysztofem Dzikowskim – autorem tekstów ponadto prezesem Fundacji im. Krzysztofa Dzikowskiego, promującej młode talenty przyznających wybranym osobom prawo do udziału w konkursach międzynarodowych, gdzie reprezentują Polskę. 

Konkurs wokalny skierowany jest tylko do laureatów Grand Prix i zdobywców I miejsc krajowych i międzynarodowych festiwali muzycznych w przedziale wiekowym 13-16 lat. Tego rodzaju dobór ma na celu prezentację najlepszych wykonawców w swej kategorii wiekowej i gatunkowej. Uczestników mogą zgłaszać: szkoły, domy kultury, inne jednostki kulturalne oraz osoby prywatne. Uczestnicy mają przedstawić Radzie Artystycznej konkursu jedną piosenkę.

W 2019 r. mają być to utwory do których teksty stworzył Janusz Kondratowicz, autor takich pieśni jak "Biały krzyż”, "Tyle słońca w całym mieście” czy "Powrócisz tu”- próbujemy bowiem przez ZMG pokazać bogactwo polskiej piosenki. 

  • W pierwszym dniu ZMG uczestnicy biorą udział w warsztatach wokalno-interpretacyjnych. 
  • Drugiego dnia odbędą się przesłuchania konkursowe, Uczestnicy konkursu walczyć będą: o statuetkę - Nagrodę im. Heleny Majdaniec, nagrodę finansową: 1000 euro.. Ponadto zostaną przyznane nagrody SAWP i ZAKR.
  • Zwycięzca jak i pozostali uczestnicy konkursu zaprezentują się dzień później podczas otwartego dla publiczności Koncertu Galowego.
  • Zwieńczeniem 4. edycji ZMG będzie wytłoczenie płyty audio-CD na której znajdzie się zapis sobotniego konkursu wokalnego.

Laureaci ZMG z powodzeniem prezentują się w krajowych preselekcjach do Eurowizji, nagrywają płyty, występują w telewizji i reprezentują Polskę na festiwalach międzynarodowych.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE