Festiwal Młodych Talentów 2016

Nowa Energia polskiej muzyki
Data
21 - 22.10.2016

W tym roku odbędzie się już 10. edycja Festiwalu Młodych Talentów. W czerwcu zakończył się nabór do ogólnopolskiego konkursu muzycznego. Wytypowani przez jury finaliści spotkają się 21 października w Klubie Hormon na przesłuchaniach konkursowych. A już dzień później w Azoty Arenie odbędzie się finałowy koncert z udziałem zwycięzców konkursu i gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Szczeciński Festiwal Młodych Talentów – Nowa Energia to ogólnopolskie wydarzenie muzyczne, którego zasadniczym celem jest promocja młodych wykonawców, stawiających pierwsze kroki w branży muzycznej, oraz prezentacja nowych zjawisk i  trendów na polskiej scenie muzycznej.

Program każdej edycji festiwalu składa się z:
- konkursu muzycznego dla młodych twórców
- finałowego koncertu najciekawszych premier i debiutów danego roku
- towarzyszących działań artystycznych. 

W chwili obecnej Festiwal Młodych Talentów jest jednym z najważniejszych młodzieżowych festiwali muzycznych w Polsce. W  roku 2016 odbędzie się 10. edycja.

21 października
Klub Hormon
Przesłuchania Konkursowe
Przesłuchania wytypowanych przez jury FMT uczestników konkursu muzycznego.
Wstęp wolny!

22 października, godz. 17:00
Azoty Arena
Wielki finał Festiwalu Młodych Talentów – Nowa Energia, podczas którego poznamy zwycięzcę 10. edycji ogólnopolskiego konkursu muzycznego oraz usłyszymy gwiazdy najbardziej inspirujących nurtów polskiej muzyki.
Na scenie wystąpią: HEY, Sobota, Natalia Nykiel, Taco Hemingway, Julia Marcell, tsar oraz finaliści 10. edycji konkursu muzycznego, spośród których ogłoszony zostanie zdobywca Grand Prix festiwalu. Wynik konkursu przedstawi przewodnicząca jury i dyrektor artystyczna festiwalu, Katarzyna Nosowska. Koncert poprowadzi ceniony redaktor muzyczny, Piotr Metz.

JUŻ MOŻESZ KUPIĆ BILETY!

Finałowe koncerty Festiwalu Młodych Talentów zawsze starają się prezentować to, co interesującego i nieszablonowego dzieje się w Polskiej muzyce. Podczas występów pojawiają się nowi wykonawcy, premierowe produkcje, nowe trendy i kierunki poszukiwań muzycznych. I tak też będzie podczas 10. edycji festiwalu.

HEY – to powstała w Szczecinie, jedna z najważniejszych polskich grup rockowych, która od lat wpływa na historię polskiej muzyki. Znakomite kompozycje opatrzone poruszającymi i szczerymi tekstami Katarzyny Nosowskiej stale zjednują sobie liczne grono odbiorców. Podczas koncertu po raz pierwszy w Szczecinie zostaną zagrane utwory z najnowszej płyty "Błysk”.

Sobota – gdyby miarą sukcesu była liczba koncertów, odsłon na YouTube i polubień na Facebooku, należałoby uznać Sobotę nie tylko najbardziej wpływowym szczecińskim artystą ostatnich lat, ale również jednym z najpopularniejszych przedstawicieli polskiego hip-hopu.

Natalia Nykiel – 35 milionów odsłon utworu "Bądź duży” na YouTube na dobry początek kariery? Nie każdemu się to zdarza. Zdaniem znawców muzyki wokalistka otworzyła nowy, od dawna wyczekiwany rozdział na gruncie polskiego electro popu.

Julia Marcell – choć ma już na swoim koncie trzy wydane albumy, zwycięskiego Fryderyka i Paszport Polityki, to najnowsza tegoroczna płyta "Proxy” budzi nie mniejsze emocje. Na Festiwalu Młodych Talentów po raz pierwszy w Szczecinie usłyszymy premierowe utwory.

Taco Hemingway – jeden z najbardziej zaskakujących i niespodziewanych debiutów ostatnich lat. Warszawski raper swoją Epką "Umowa o dzieło” z jej niesztampowym przekazem wzbudził zainteresowanie szerokiego grona odbiorców.

tsar – jeden z trzech laureatów ubiegłorocznego Festiwalu Młodych Talentów. Zespół powstał w 2014 roku w Szczecinie a muzyka, którą tworzą, to połączenie post-rocka, alternatywy i elektroniki. Na jesieni tego roku zespół wyda nowy album "medusa”.

Więcej informacji w serwisie internetowym festiwalu: www.festiwalmlodychtalentow.pl

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE