Festiwal Młodych Talentów 2019

Nowa Energia

W 2019 roku odbędzie się 13., szczęśliwa edycja Festiwalu Młodych Talentów. Szczególnie szczęśliwa dla tych młodych wykonawców, którzy zgłoszą się do ogólnopolskiego konkursu, przejdą proces selekcji pod okiem Katarzyny Nosowskiej i koniec końców zdobędą zwycięski tytuł.

Wygrani otrzymają wsparcie od wytwórni muzycznej Kayax w rozwoju kariery scenicznej oraz nagrodę pieniężną od Szczecińskiej Agencji Artystycznej. Jest o co powalczyć!

 • Ogłoszenie o zasadach naboru do festiwalowego konkursu pojawi się z końcem maja.
 • Przez cały czerwiec będzie można wysyłać autorskie utwory.
 • Jury spędzi całe wakacje na ich przesłuchiwaniu, by pod koniec sierpnia podać listę 10 twórców, którzy zostaną zaproszeni do Szczecina. 
 • Przesłuchania konkursowe odbędą się 18 października w Starej Rzeźni.
 • Zwycięzcę poznamy dzień później, 19 października w Netto Arenie w godz. 17:00-21:15 podczas finałowego koncertu, w trakcie którego finaliści zagrają na jednej scenie z gwiazdami festiwalu. W programie: występ zwycięzcy 12. edycji Festiwalu Młodych Talentów, zespołu Hyper Son / występ trzech finalistów tegorocznej edycji festiwalu, wyłonionych dzień wcześniej podczas Przesłuchań Konkursowych / koncert "Women's Voices" z udziałem: Kayah, Edyta Bartosiewicz, Paulina Przybysz, Julia Pietrucha, Mela Koteluk / ogłoszenie przez Katarzynę Nosowską i jury zwycięcy 13. Festiwalu Młodych Talentów. Bilety do nabycia na stronie Co Jest Grane.

PROGRAM:

 • 17.00 Otwarcie drzwi dla publiczności
 • 17.25 Przywitanie przez Piotra Metza
 • 17:30 Występy trzech finałowych zespołów z Festiwalu Młodych Talentów
 • 18.45 Występ zespołu Hyper Son (finalista FMT 2018)
 • 19.15 Ogłoszenie zwycięzcy FMT 2019
 • 20.00 Koncert WOMEN'S VOICES

Festiwal Młodych Talentów: walka o Grand Prix
To najdłużej działający w Polsce konkurs muzyczny dla młodych twórców. Pierwsza edycja odbyła się... w 1962 r.! W tym roku z ponad 300 wykonawców z całego kraju jury pod przewodnictwem Katarzyny Nosowskiej wybrało finałową 10. Artyści wykonują przeróżną muzykę: pop, rock, muzykę alternatywną, grunge, heavy metal, rap, funk, pop, soul, jazz, bosa nova, reggae, blues, R&B, folk, hard rock, indie rock, psychodelia… i wiele wiele innych. Trzech z nich stanie w Netto Arenie do finałowej walki o tytuł Grand Prix!

Festiwal Młodych Talentów: Hyper Son
Zwycięzcy ubiegłorocznej edycji festiwalu! To oni wtedy najbardziej zaskoczyli Katarzynę Nosowską i resztę jury. Na początku tego roku Hyper Son wydał swoją debiutancką płytę w Hashashins Label, a w marcu singiel pod szyldem Kayaxu. Przebojowe indie pop, hip-hop i elektronika w jednym.

Women's Voices - Kobiety Ratują Planetę: Edyta Bartosiewicz, Kayah, Julia Pietrucha, Mela Koteluk oraz Paulina Przybysz
Po raz kolejny dyrektorką artystyczną tego przedsięwzięcia jest Paulina Przybysz, która postanowiła oprzeć się w tym roku na dwóch filarach. Pierwszy ma wymiar ideologiczny i wyraża się w haśle przewodnim tegorocznej trasy: "Kobiety ratują planetę”. Artystka chcę zwrócić uwagę na najważniejsze problemy współczesnego świata: polityczne, społeczne, ekonomiczne i ekologicznie. Drugi ważny pomysł tegorocznej kuratorki trasy ma wymiar estetyczny. Przybysz postanowiła zerwać z drogim blichtrem, który z reguły towarzyszy tego typu wydarzeniom i wrócić do natury i do korzeni. Artystki, które będą występować na scenie, poprosiła, żeby zaprezentowały się w swoich codziennych, domowych strojach: dresach a może nawet pidżamach. Mimo, że koncerty będą się odbywać w dużych salach, publiczność ma mieć poczucie intymności i bliskości. 

Szczegółowe informacje o festiwalu znajdują się na stronie Festiwalu Młodych Talentów. A tak wyglądał finał festiwalu rok temu:

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE