Narodowe Święto Niepodległości 2018

100-lecie odzyskania niepodległości
Data
11.11.2018
Edycje

Miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości w 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości odbędą się na Placu Szarych Szeregów. Uświetnią je występy cenionych i tytułowanych zespołów: Arfik i Tulia. W pobliskiej siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej będą zaś miały miejsce warsztaty i działania artystycze. 

Szczecińska Agencja Artystyczna, al. Wojska Polskiego 64

11.00 - 15.00 Warsztaty edukacyjno-artystyczne dla dzieci nt. polskich barw narodowych, podczas których uczestnicy na specjalnym podobraziu odbiją swoją dłoń - białą lub czerwoną. Praca zostanie wyeksponowana przed siedzibą SAA. Wykonane zostaną również autorskie broszki o barwach biało-czerwonych oraz chorągiewki, rozdane następnie mieszkańcom podczas uroczystości o godz. 15.30. 
11.00 - 15.00 Ty 100 lat temu na fotografii. W specjalnie zaaranżowanej przestrzeni, każdy chętny będzie mógł wykonać sobie okolicznościowe zdjęcie nawiązujące strojem lub eksponatem historycznym do czasów sprzed 100 lat. 

Pl. Szarych Szeregów 

14.30 Grupa artystyczna Arfik w programie pt. "Mamy dom” - koncert / "Mamy dom” - jakie to oczywiste i proste. Współczesnym dzieciom trudno uwierzyć, że nie zawsze tak było. ARFIK wyśpiewa swą radość właśnie z tego - że dom, kraj, miasto, rodzina są dziś codziennością. Że można je współtworzyć i czuć się w tym bezpiecznie. Że wielka jest wartość małych, zwyczajnych gestów i uczynków, które budują to, co nazywamy domem. Młodzi artyści zaśpiewają autorskie piosenki z muzyką Ryszarda Leoszewskiego i słowami Barbary Stenki. 

15.30 Uroczystość patriotyczna przy popiersiu Marszałka J. Piłsudskiego. 

16.30 Koncert grupy Tulia / Zespół Tulia to cztery utalentowane dziewczyny ze Szczecina, które kultywują rodzimą tradycję muzyki ludowej. Okrzyknięte "objawieniem polskiej sceny muzycznej” podbiły serca polskich oraz zagranicznych słuchaczy folkowymi aranżacjami popularnych piosenek. Podczas koncertu "Premiery” w ramach tegorocznego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu zdobyły trzy statuetki: nagrodę jurorów, publiczności oraz nagrodę specjalną od ZAIKS. 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE