Narodowe Święto Niepodległości 2019

101. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości
Data
11.11.2019
Edycje

Oficjalne miejskie obchody Narodowego Święta Niepodległości odbędą się na Placu Szarych Szeregów. W pobliskiej siedzibie Szczecińskiej Agencji Artystycznej będą zaś miały miejsce warsztaty i działania artystycze o patriotycznej tematyce. 

PROGRAM:

11.00 – 15.00 Warsztaty edukacyjno-artystyczne dla małych i dużych o polskich barwach narodowych / Szczecińska Agencja Artystyczna, al. Wojska Polskiego 64

  • Uczestnicy warsztatów będą mogli samodzielnie wykonać różnorodne ozdoby w barwach narodowych (kokardy narodowe, kwiaty), stworzyć mini dekoracje (godło, flagę) lub portrety postaci historycznych (królów, wojowników, husarię, polityków). Celem zajęć jest przybliżenie i przypomnienie dzieciom symboli narodowych jak i dziejów historii Polski od najwybitniejszych władców Polski poprzez armię i polityków aż do odzyskania niepodległości 11 listopada 1918 roku." 
  • Każdy chętny będzie mógł stworzyć specjalną przypinkę o biało-czerwonych barwach.
  • W ramach projektu "Polska – znaki szczególne" uczestnicy warsztatów otrzymają "Ekotorbę". Będą mogli ją własnoręcznie ozdobić nanosząc znaki o symbolice Polski niepodległej.

12.00 Oficjalne obchody Narodowego Święta Niepodległości przy popiersiu marszałka Józefa Piłsudskiego / Pl. Szarych Szeregów 

  • W programie m.in. wspólne odśpiewanie "Roty" -  najbardziej znanej w naszym kraju pieśni patriotycznej - z towarzyszeniem szczecińskiego męskiego zespołu wokalnego Baltic Singers.  

16.00 – 17.00 Koncert grupy ARFIK / Szczecińska Agencja Artystyczna, al. Wojska Polskiego 64

  • Szczecińska grupa artystyczna ARFIK zaprezentuje program, na który złożą się piosenki z nowej płyty pt. "Wstęp wolny”. Arfikowe dzieci i młodzież wyśpiewają swoją radość z tego, że dom, kraj, miasto i rodzina są dziś codziennością. Że można je współtworzyć i czuć się w tym bezpiecznie. Że wielka jest wartość małych, zwyczajnych gestów i uczynków, które budują to, co nazywamy domem. Są to autorskie piosenki z muzyką Ryszarda Leoszewskiego i słowami Barbary Stenki. 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE