10. edycja projektu Różany Ogród Sztuk

Spędź z nami sierpień
Data
05 - 27.08.2017

Różany Ogród Sztuki
10. edycja
5 sierpnia – 27 sierpnia 2017 r.
Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

Przed nami między innymi koncerty Free Blues Band, Blue Bossa, Orkiestry Wojskowej w Szczecinie oraz Ryszarda Poznakowskiego wraz z zespołem. 
Południowym koncertom towarzyszą wystawy plenerowe. W tym miesiącu zostanie zaprezentowana wystawa pt. "Herby Szczecina”. Wystawa stanowi wybór różnych wizerunków gryfa obecnych w Szczecinie. Na tablicach pokazane są zdjęcia, adresy i informacje GPS kilkudziesięciu wizerunków gryfa, a ekspozycja jest zaproszeniem do samodzielnego poszukiwania gryfów w Szczecinie.

Różankowe potańcówki
W sierpniu będzie można potańczyć zarówno w rytmach przedwojennego swingu, jak i współczesnej muzyki. Nie zabraknie polskiej muzyki, czyli niepowtarzalnych kompozycji Czerwonych Gitar, uwielbianych przez szczecinian Filipinek, jak również nowszych światowych hitów. W sierpniu zapraszamy na potańcówki w sobotę 12 i 26 sierpnia w godz. 17.00-20.00. 

Różana Czytelnia czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród do 27 sierpnia br. będzie mógł zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. 
ZAPRASZAMY do Różanej Czytelni każdego dnia!

5 sierpnia godz. 12.00
Koncert zespołu Srebrzyści Akordeoniści, który tworzą Czesław Lewicki, Jerzy Bieniasz i Kazimierz Czapiewski. Panowie spotkali się po latach i postanowili wspólnie zagrać na swoich ulubionych instrumentach. Podczas sobotniego koncertu z zespołem wystąpią Natalia Glinka, młoda szczecińska wokalistka oraz Ryszard Łuczkowski, którzy zaprezentują się publiczności w repertuarze polskiej muzyki rozrywkowej i biesiadnej.

6 sierpnia godz. 12.00
Koncert legendarnej szczecińskiej grupy bluesowej Free Blues Band.

12 sierpnia godz. 12.00
Występ zespołu Blue Bossa. Zespół tworzą artyści - Maciej Marcinowski (saksofon), Ireneusz Leciejewski (gitara), Adam Dziewiałtowski-Gintowt (instrumenty perkusyjne), których łączy zamiłowanie do wyjątkowego rodzaju muzyki, jakim jest powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku bossa nova. Połączenie brazylijskich rytmów i jazzu stworzyło niepowtarzalną fuzję. W repertuarze najważniejsze miejsce zajmują kompozycje A.C. Jobima, Byrda, Barroso, Peixoto czy Silvy.

godz. 17.00-20.00

POTAŃCÓWKA "Muzyka łączy pokolenia czyli dla każdego coś miłego"

Zabawa przy muzyce, którą wszyscy znamy i lubimy. Od Eugeniusza Bodo, przez Boney M'a do Eminema, a to oczywiście tylko namiastka tego, co nas czeka w takcie muzycznej podróży. Trzy godziny zabawy dla trzech pokoleń zapewni One Man Show - konferansjer, prezenter muzyczny i wokalista z kilkunastoletnim doświadczeniem, którego wizytówką są eleganckie uroczystości z klasą. 

13 sierpnia godz.12.00
Koncert szczecińskiej Orkiestry Woskowej. Podczas koncertu zaprezentowany zostanie program, składający się głównie z piosenek i melodii wojskowych, tych starszych i całkiem współczesnych. Orkiestrze towarzyszyć będą solistki i soliści pod kierownictwem kapelmistrza kpt. Jarosława Michałko.

19 sierpnia godz. 12.00
Koncert zespołu Kontrast Kwartet. W programie muzyka poważna wielkich kompozytorów m.in. W. A. Mozarta, J. Haydna, L. van Beethovena, A. Dvoraka jak i muzyka popularna i filmowa.

20 sierpnia godz. 12.00
Koncert "Muzyka ulic Paryża" w wykonaniu Edyta Wolańska - skrzypce, Iwona Radin-Rutkowska - śpiew Oleg Wolański - akordeon. W programie m.in. utwory Astora Piazzoli , Yana Tiersena oraz piosenki Edith Piaf

26 sierpnia godz. 12.00
Koncert pt. "Od Sorrento słońce płynie”, na który złożą się utwory lat 60-tych, jak i nowe utwory autorstwa Wojtka Rapy. Zespół zagra w składzie: Małgorzata Jarmoc - wokal, Janusz "Kanapa” Jędrzejewski (gitara), Maciej Golański (perkusja) z gościnnym udziałem Barbary Włodarczyk, Zbyszka Włodarczyka, Andrzeja Szpaka.

godz. 17.00-20.00

POTAŃCÓWKA z zespołem "Poznakowski Band”. Największe przeboje Ryszarda Poznakowskiego "Trzynastego”, "Mały Książe”, "Zabawa w Stylu Folk”, "Gdzie się podziały tamte prywatki” i wiele innych.

Kolejna potańcówka to również koncert życzeń! Specjalnie dla Państwa przygotujemy stanowisko, gdzie będzie można wypisać na kartce dedykacje dla przyjaciela lub ukochanej osoby. To doskonała okazja, aby powiedzieć bliskiej osobie coś miłego i sprawić niespodziankę. Do tańca grać będą DJ Tomek oraz DJ Kasia, którzy przygotują rytmiczną mieszankę przebojów zarówno z dawnych jak i nowszych list przebojów.

27 sierpnia godz. 12.00
Koncert polskich przebojów w wykonaniu trio, Aleksandra Szachniuk - śpiew, Krzysztof Sosonowski - śpiew i gitara, Waldemar Zieliński - gitara. W programie utwory z repertuaru legend polskiej muzyki m.in. Maryli Rodowicz, Sławy Przybylskiej, Edyty Barosiewicz, Varius Manx, Lady Pank i wiele, wiele innych. 

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE