A w lipcu, w Różany Ogrodzie Sztuki…

Spędź z nami lato
Data
01 - 29.07.2018

Serdecznie zapraszamy na koncerty plenerowe w każdą sobotę i niedzielę lipca o godz. 12.00 w Ogrodzie Różanym. Na scenie wystąpią artyści szczecińskiej, ogólnopolskiej i międzynarodowej sceny muzycznej. W repertuarze standardy muzyki klasycznej, jazzowej oraz rozrywkowej. Południowym koncertom towarzyszyć będzie wystawa plenerowa pt. "Przemiany Szczecina - 20-lecie reformy samorządowej”, prezentująca zmiany, które dokonały się w przestrzeni miasta, a z których korzystają codziennie setki mieszkańców. Nowa filharmonia, bulwary, ulica struga to te największe i najbardziej widoczne, jednak nie jedyne albowiem zmiany dokonują się nadal, w mniejszej i większej skali tuż obok naszych okien.

Różankowe potańcówki.
W lipcu na parkiecie spotykamy się w sobotę 7. w godz. 16.00-19. i 21. w godz. 17.00-20.00. Będziemy bawić się zarówno w rytmach rodzimej muzyki rozrywkowej jak i światowych hitów. Przypominamy, że w tym sezonie zabawy taneczne odbywają się do 29 września!

Różana Czytelnia czyli plenerowa strefa wolnych książek. Każdy kto odwiedzi Różany Ogród będzie może  zostawić, wziąć lub poczytać książkę na miejscu. Nasz projekt jest częścią ogólnopolskiej akcji "uwalniania książek", który wielu osobom daje szansę na obcowanie z książką, bez konieczności jej zakupu. ZAPRASZAMY każdego dnia!

PROGRAM 

1 lipca, niedziela
godz.12.00
Koncert w wykonaniu kwartetu smyczkowego "Ba-rock". Zespół został założony w 2006 roku przez Misze Tsebriy, absolwenta Państwowego Konserwatorium w Odessie. Tworzą go muzycy orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie, Misza Tsebriy – 1. Skrzypce, Olga Kharytonova – 2. Skrzypce, Natalia Lebedeva – altówka, Malgorzata Olejak – wiolonczela. 
W swoim repertuarze zespół ma utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i sakralnej.

7 lipca, sobota
URODZINY SZCZECINA
godz. 12.00 
Tort urodzinowy
godz. 12.00-16.00 
Warsztaty twórcze i animacje dla dzieci
godz. 12.00-19.00
Koncerty Jony Ardyn - wokalistki, autorki tekstów, muzyki, instrumentalistki. Repertuar Jony jest eklektycznym połączeniem różnych gatunków muzyki, oscylujących w akustycznym brzmieniu Stanów Zjednoczonych oraz zespołów Kontrast Kwartet i Bigband "Jackpot and Floating Orchestra”. 
godz. 16.00-19.00
Urodzinowa Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 50-70, ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajdzie się także muzyka nawiązująca do naszego pięknego Miasta (m.in. Filipinki). Dla najlepiej przebranych i tańczących par niespodzianki.Różanka Dzieciom
Wyjątkowo zaczynamy o 12.00
Warsztaty i zabawy w tle 12:00 - 15:00 - 3 h 
Szczudlarze, malowanie buziek , baloniki, wielkie bańki mydlane…
warsztaty dla dzieci – 
• robimy dekoracje do spektaklu: kwiaty z bibuły, broda koziołka z waty dla dzieci, 
• warsztaty orgiami
• warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów
• "PISMO – "Od glinianej tabliczki do tabletu”. Uczestnicy warsztatów będą mogły zapoznać się oraz wypróbować różnych sposobów zapisywania liter: od pisania ściętym patykiem po ruchome czcionki
Spektakl  15:00 
"Niesamowity Koziołek Matołek”
Dlaczego Koziołek matołek szuka tak naprawdę Pacanowa? O czym marzy i kogo spotka na swojej drodze? Czy dzieci pomogą mu w jego poszukiwaniach i obronią przed złymi postaciami? Pewnie, że tak, bo jeśli w życiu ma się cel i przyjaciół to wszystko musi się udać.

8 lipca, niedziela
godz. 12.00-16.00
DZIEWCZYNY ROCKA koncert finalistów ogólnopolskiego konkursu wokalnego Zjazd Młodych Gwiazd Szczecin 2018. W programie m.in. wręczenie nagrody im. Heleny Majdaniec, minirecital Julii Chmielarskiej, oraz koncert zespołu Wanda & Banda. 
13-15 lipca
Amerykańsko-włosko-polska Letnia Fiesta Jazzowa, podczas której zaprezentują się artyści związani z festiwalem Szczecin Jazz. Wystąpią rewelacyjni Freddie Hendrix, 
Attilio Di Pocce i Yah Supreme. W tegorocznej edycji wysłuchamy i zobaczymy wschodząca gwiazdę włoskiej sceny muzycznej, wokalistę i gitarzystę Attilio Di Pocce, najbardziej "rozchwytywanego" nowojorskiego trębacza Freddie Hendrixa oraz znanego już szczecińskiej publiczności rapera i producenta Yah Supreme.

13 lipca, piątek
godz. 19.00
Attilio Di Pocce "Free Brains"

14 lipca, sobota
godz. 12.00
Sylwester Ostrowski Quintet feat. Freddie Hendrix "Szczecin Jazz"
Różanka Dzieciom
"Polska rzeźba i zabawka ludowa"  tematem warsztatów będą polskie zabawki ludowe. Uczestnicy zajęć zapoznają się z ich historią, typami i charakterystyką (kształty, kolorystyka itp.) oraz z technikami ich wykonania. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość spotkania z prawdziwym twórcą ludowym oraz stworzenia, pod jego czujnym okiem 
i z pomocą własnej zabawki. Ponadto uczestnicy zgłębią wiedzę o polskiej historii zabawkarstwa.
Wielkie tkanie - spotkanie przybliży  temat tkaniny. Omówione będzie zjawisko "polskiej szkoły tkaniny”. Warsztatowo będzie to wielkie tkanie. Wykorzystamy jako bazę konstrukcje prostopadłościanów, aby na nich tkać przeskalowane może abakany jak Magdalena Abakanowicz, a może wielką serwetę, a może pajęczynę…
Spektakl  bez słów - "A kto tu” będzie świetną zabawą, zagadką, przygodą zarówno dla rodziców jak i dzieci. Spektakl bez słów, przygotowany i zagrany w taki sposób aby publiczność stała się częścią przedstawienia. Muzyka do spektaklu, będzie tworzona na żywo i będzie natychmiastową reakcją na to, co dzieje się na scenie. Ze względu na swoją formę, pozbawiony słów, odpowiedni będzie także dla osób słabo słyszących.

15 lipca, niedziela
godz. 12.00
Yah Supreme "Naked City"

21 lipca, sobota
godz. 12.00 
Koncert zespołu L.U.Z. BLUES. W programie koncertu polskie i zagraniczne przeboje muzyki lat 70-tych i 80-tych.
godz. 17.00-20.00
Różankowa potańcówka
Różanka Dzieciom
"Animacja i film” – spotkanie poświęcone będzie filmowi i animacji. W części praktycznej warsztatów zostanie zaprezentowany przykład animacji  poklatkowej (wycinanka, plastelina), realizowanej pod kamerą. Uczestnikom zostaną przedstawione także możliwości kreowania animowanych światów, które mają nieograniczone możliwości ekspresji jak i plastyki. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się na wybranych przykładach filmowych jakie są możliwości animacji oraz jak ich mogą używać także sami domu.
"Koronka koniakowska” –zaproszone koronczarki z Koniakowa pokażą zainteresowanym, jak się hekluje, czyli szydełkuje. Zapoznają  z podziałem i technikami wykonywania koronek (szydełkowe, igłowe, klockowe, siatkowe, frywolitki, teneryfowe).
"Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia" Małgorzata Frąckiewicz - Przy wspólnym czytaniu poznamy sylwetki czternastu niezwykłych kobiet, które zmieniły świat. Zapoznamy ciekawostki i informacje z przeróżnych dziedzin nauki. Wykonamy zadania i doświadczenia dzięki czemu odkryjemy świat na własną rękę w miejskim parku w Szczecinie.

22 lipca, niedziela
godz. 12.00

Koncert Vladyslavy Vdovychenko - jej głos jest znany m.in. z filmu "Anna German”, w którym użyczyła głosu Joannie Moro. Vladyslavy Vdovychenko ukończyła Konserwatorium w Odessie, jest solistką tamtejszej Filharmonii. Dzięki niebywałemu podobieństwu wokalnemu do jednej z ikon muzyki polskiej – Anny German, stworzyła niezapomniany koncert upamiętniający jej twórczość.

28 lipca, sobota
godz. 12.00
Koncert CHANGO feat Alicja Kruk. CHANGO to czwórka szczecińskich muzyków znanych z występów na największych scenach w kraju i poza jego granicami. Skład: Szymon Drabkowski - gitara, Maciek Kałka - gitara basowa, Borys Sawaszkiewicz - instrumenty klawiszowe, Kuba Fiszer - perkusja. Alicja Kruk - wokalistka szczecińskiego zespołu oho!koko. Sprawnie porusza się po obszarach licznych technik wokalnych, z powodzeniem eksperymentując na własnym głosie.
Różanka Dzieociom
"Na tropie zaginionej opowieści” - w Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan wszystkich książek… ale przed spektaklem warsztaty aktorskie  podczas warsztatów zaprezentowane zostaną techniki, które pomogą dzieciom odgrywać emocje, wcielać się w określone role, pracować nad mową ciała, a także poprawną dykcją.
Malarstwo na tkaninie - uczestnicy zajęć będą malowali na tkaninie przy użyciu specjalnych farb, sztyftów i pędzli.

29 lipca, niedziela
godz. 12.00
Koncert zespołu "Sklep z ptasimi piórami”. Na koncercie w Różance zabrzmią piosenki dobrze znane publiczności z płyt: "Stempelek” i "O czym pani marzy”. Będą też utwory 
z najnowszego albumu "Taką cię widzę”, z którego jeden znalazł się niedawno na Liście Przebojów Trójki. Sklep zagra w składzie: Ryszard Leoszewski (gitara, śpiew), Mariusz Smoliński (piano), Krzysztof Ciesielski (kontrabas), Lech Grochala (perkusja).

Różany Ogród w Szczecinie, ul. Pawła Jasienicy 8
Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE