Lipiec dla dzieciaków

Spędź z nami lato
Data
07 - 28.07.2018

Interdyscyplinarny projekt Szczecińskiej Agencji Artystycznej, na który składa się cykl rodzinnych warsztatów twórczych z zakresu teatru z elementami literatury, plastyki, designu i muzyki. Warsztatom towarzyszą spektakle teatralne, plener malarski, interaktywne czytanki, wykłady pedagogów z zakresu sztuki oraz wystawy i prezentacje twórcze. Wydarzenie realizowane jest przez całe lato, w każdą sobotę od godz. 11.00 w przestrzeni Ogrodu Różanego. W ramach projektu odbywają się także interaktywne czytanki, czyli rodzinne spotkania z książką. Podczas projektu w Ogrodzie Różanym można skorzystać ze zbiorów książkowych różanej czytelni, czyli plenerowej biblioteki. 

7 lipca – Urodziny Szczecina, sobota
Wyjątkowo zaczynamy o 12.00
Warsztaty i zabawy w tle 12:00 - 15:00 - 3 h 
Szczudlarze, malowanie buziek , baloniki, wielkie bańki mydlane…
warsztaty dla dzieci – 
• robimy dekoracje do spektaklu: kwiaty z bibuły, broda koziołka z waty dla dzieci, 
• warsztaty orgiami
• warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów
• "PISMO – "Od glinianej tabliczki do tabletu”. Uczestnicy warsztatów będą mogły zapoznać się oraz wypróbować różnych sposobów zapisywania liter: od pisania ściętym patykiem po ruchome czcionki

Spektakl  15:00 – 1 h
"Niesamowity Koziołek Matołek”
Dlaczego Koziołek matołek szuka tak naprawdę Pacanowa? O czym marzy i kogo spotka na swojej drodze? Czy dzieci pomogą mu w jego poszukiwaniach i obronią przed złymi postaciami? Pewnie, że tak, bo jeśli w życiu ma się cel i przyjaciół to wszystko musi się udać.

14 lipca. sobota
godz. 11.00

"Polska rzeźba i zabawka ludowa"  tematem warsztatów będą polskie zabawki ludowe. Uczestnicy zajęć zapoznają się z ich historią, typami i charakterystyką (kształty, kolorystyka itp.) oraz z technikami ich wykonania. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość spotkania z prawdziwym twórcą ludowym oraz stworzenia, pod jego czujnym okiem i z pomocą własnej zabawki. Ponadto uczestnicy zgłębią wiedzę o polskiej historii zabawkarstwa.
Wielkie tkanie - spotkanie przybliży  temat tkaniny. Omówione będzie zjawisko "polskiej szkoły tkaniny”. Warsztatowo będzie to wielkie tkanie. Wykorzystamy jako bazę konstrukcje prostopadłościanów, aby na nich tkać przeskalowane może abakany jak Magdalena Abakanowicz, a może wielką serwetę, a może pajęczynę…
 Spektakl  bez słów - "A kto tu” będzie świetną zabawą, zagadką, przygodą zarówno dla rodziców jak i dzieci. Spektakl bez słów, przygotowany i zagrany w taki sposób aby publiczność stała się częścią przedstawienia. Muzyka do spektaklu, będzie tworzona na żywo i będzie natychmiastową reakcją na to, co dzieje się na scenie. Ze względu na swoją formę, pozbawiony słów, odpowiedni będzie także dla osób słabo słyszących.

21 lipca. sobota
godz. 11.00 

"Animacja i film” – spotkanie poświęcone będzie filmowi i animacji. W części praktycznej warsztatów zostanie zaprezentowany przykład animacji  poklatkowej (wycinanka, plastelina), realizowanej pod kamerą. Uczestnikom zostaną przedstawione także możliwości kreowania animowanych światów, które mają nieograniczone możliwości ekspresji jak i plastyki. Podczas warsztatów dzieci dowiedzą się na wybranych przykładach filmowych jakie są możliwości animacji oraz jak ich mogą używać także sami domu.
 "Koronka koniakowska” –zaproszone koronczarki z Koniakowa pokażą zainteresowanym, jak się hekluje, czyli szydełkuje. Zapoznają  z podziałem i technikami wykonywania koronek (szydełkowe, igłowe, klockowe, siatkowe, frywolitki, teneryfowe).
"Superbohaterki. Świat i wielkie odkrycia" Małgorzata Frąckiewicz - Przy wspólnym czytaniu poznamy sylwetki czternastu niezwykłych kobiet, które zmieniły świat. Zapoznamy ciekawostki i informacje z przeróżnych dziedzin nauki. Wykonamy zadania i doświadczenia dzięki czemu odkryjemy świat na własną rękę w miejskim parku w Szczecinie.

28 lipca. sobota
godz. 11.00

"Na tropie zaginionej opowieści” - w Narodowej Bibliotece Bajkowej co roku odbywa się remanent. Trzy wesołe Mole Książkowe zapisują, odpisują, liczą, przeglądają i sprawdzają stan wszystkich książek… ale przed spektaklem warsztaty aktorskie  podczas warsztatów zaprezentowane zostaną techniki, które pomogą dzieciom odgrywać emocje, wcielać się w określone role, pracować nad mową ciała, a także poprawną dykcją.
Malarstwo na tkaninie - uczestnicy zajęć będą malowali na tkaninie przy użyciu specjalnych farb, sztyftów i pędzli.

PROJEKT DOFINASOWANO ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA KULTURY I DZIEDZICTWA NARODOWEGO

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE