73. urodziny Szczecina.

Baw się razem z nami!
Data
07.07.2018

Dwa, urodzinowe torty po 73 kg każdy, koncerty, warsztaty dla dzieci, wystawy oraz wyjątkowa potańcówka – to atrakcje przygotowane z okazji urodzin miasta, podczas których będziemy świętować również Dzień Pionierów Miasta Szczecina.
Urodziny Szczecina: 7 lipca 2018 r. w godz. 12.00 – 19.00, Ogród Różany

PROGRAM:
Tort urodzinowy (godz. 12.00)
Koncerty (godz. 12.00 – 15.00)

- Kontrast Kwartet
Kontrast Kwartet powstał w 2013 roku. Kwartet tworzą Irena Cebrij-Żywicka, Joanna Sadłowska, Patrycja Florek, Katarzyna Kupny. Każda z tych pań przez lata nabierała doświadczenia muzycznego poprzez naukę w Akademii, udział w licznych warsztatach muzycznych, grając z profesjonalnymi orkiestrami symfonicznymi oraz z zespołami kameralnymi. Łącząc wspólnie zdobyte doświadczenie, postanowiły stworzyć kwartet smyczkowy – Kontrast.
Na urodzinach Szczecina zespół wystąpi w składzie 4 osoby –kwartet smyczkowy oraz fortepian i śpiew prezentując zróżnicowany i bogaty repertuar. Jednak głównie dominować będą przyjemne i lekkie utwory, czyli muzyka filmowa, musicalowa, taneczna i rozrywkowa.

- Bigband "Jackpot and Floating Orchestra” 
Bigband "Jackpot and Floating Orchestra” to projekt muzyczny zainicjowany przez Duet Jackpot - finalistów X jubileuszowej edycji Must Be The Music. 
Orkiestrę tworzą muzycy szczecińscy, od wielu lat będący wizytówką miasta, reprezentując Szczecin na krajowej i zagranicznej scenie. 
Program przygotowany przez Jackpot&Floating Orchestra to piosenki 20-sto lecia międzywojennego.
Na program składają się utwory takich wykonawców jak : Eugeniusz Bodo, Hanka Ordonówna, Mieczysław Fogg i inni.
Zabrzmią  m.in. takie piosenki jak: Na pierwszy znak, Sexapeal, Tango Milonga, Umówiłem się z nią na dziewiątą, Gramofonomanka, Upić się watro i wiele innych najpiękniejszych kompozycji okresu międzywojennego.

- Jona Ardyn
Jona Ardyn wokalistka, autorka tekstów, muzyki, instrumentalistka. Z urodzenia łodzianka, z wyboru szczecinianka. Stypendystka polskich oraz amerykańskich uczelni. Studiowała w Los Angeles, Oklahoma City, Kansas City, Łodzi oraz Szczecinie. Studiowała w Los Angeles, Oklahoma City, Kansas City, Łodzi oraz Szczecinie. Doświadczenie zawodowe zdobywała na wielu scenach.
W Polsce współpracowała z Januszem Józefowiczem, Januszem Stokłosą z zespołem Blue Café, Raggattack, Varius Manx, Andrzejem Krzywym, Adamem Makowiczem, Wojtkiem Pilichowskim, Markiem Kościkiewiczem, Łukaszem Lachem, Pauliną Przybysz, Miką Urbaniak. Repertuar Jony jest eklektycznym połączeniem różnych gatunków muzyki oscylujących w akustycznym brzmieniu Stanów Zjednoczonych.

RÓŻNKA DZIECIOM - Warsztaty twórcze i zabawy (godz. 12.00-16.00) 

  • szczudlarze 
  • malowanie buziek - jedna osoba 
  • warsztaty dla dzieci - robimy dekoracje do spektaklu: kwiaty z bibuły, broda koziołka z waty dla dzieci, 
  • baloniki do skręcania 
  • wielkie bańki mydlane
  • warsztaty orgiami
  • warsztaty plecenia wianków z żywych kwiatów

Spektakl Koziołek Matołek 15:00 – 1 h
"Niesamowity Koziołek Matołek”
Dlaczego Koziołek matołek szuka tak naprawdę Pacanowa? O czym marzy i kogo
spotka na swojej drodze? Czy dzieci pomogą mu w jego poszukiwaniach i obronią przed
złymi postaciami? Pewnie, że tak, bo jeśli w życiu ma się cel i przyjaciół to wszystko musi się
udać.
Nasz spektakl to zabawna i mądra historia zagrana i opowiedziana przez 3 aktorów. Razem
z nami grają też kolorowe pacynki i dzieci. W bajce jest dużo tańca, muzyki, piosenek.
Uczymy dzieci piosenki, która pomaga Koziołkowi w jego wędrówce, wspólnie tańczymy
układ taneczny i udowodniamy, że warto spełniać swoje marzenia.

Urodzinowa "Potańcówka” (godz. 16.00)   
Kolejna Potańcówka kręcić się będzie wokół przebojów z rodzimego podwórka. Nie zabraknie szlagierów ze złotej polskiej epoki lat 50-70,  ponadczasowej klasyki i hitów nieco bardziej nowoczesnych. Na liście znajdzie się także muzyka nawiązująca do naszego pięknego Miasta (m.in. Filipinki). Dla najlepiej przebranych i tańczących par niespodzianki. 

Wystawa 20 –lecie samorządu terytorialnego
Szczecin to nowoczesna metropolia, która przez 20 lat od reformy samorządu, przeszła ogromną metamorfozę. Krajobraz miasta niegdyś szary i wydawać by się mogło lekko zapomniany, nabrał zupełnie nowego kolorytu i zyskał na znaczeniu. Na 38 fotografiach pokazane zostały zmiany, które dokonały się w przestrzeni miasta, a z których korzystają codziennie setki mieszkańców. Nowa filharmonia, bulwary, ulica struga to te największe i najbardziej widoczne, jednak nie jedyne albowiem zmiany dokonują się nadal, w mniejszej i większej skali tuż obok naszych okien.

"Kierunki Przyszłości 21/27”. Zdecyduj, jak będzie kształtował się Szczecin!
Urodziny Miasta będą okazją do wzięcia udziału w nietypowych, bo dotyczących nowej perspektywy unijnej (2021-2027) konsultacjach społecznych. Do końca września mieszkańcy mogą decydować jak w przyszłości powinien rozwijać się Szczecin. Wypełnij ankietę na stoisku lub odwiedź specjalny serwis (www.kierunkiprzyszlosci.szczecin.eu) na którym zapoznasz się z listą ponad 40 zadań, planowanych do realizacji przez miasto w latach 2021-27. Twój głos wskazuje, które obszary wymagają realizacji w pierwszej kolejności. Możesz również komentować poszczególne projekty lub zostawić swoje propozycje.

Kampania "Codziennie Polskę TworzyMY”  
Jest projektem, którego celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości Polski w naszym mieście, które w 1918 r. polskie nie było. 
Podczas Urodzin Szczecina będzie można dowiedzieć się więcej o kampanii w specjalnym punkcie informacyjnym.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE