Zjazd Młodych Gwiazd 2017

Młodzi śpiewają Jarocką
Data
07 - 09.07.2017
Program

"Wymyśliłam Cię”, "Odpływają kawiarenki” m.in. z tymi przebojami Ireny Jarockiej zmierzą się uczestnicy II Zjazdu Młodych Gwiazd. Młodzi śpiewają Jarocką - Szczecin 2017 (7-9 lipca). Będzie autorska płyta z zeszłoroczną zwyciężczynią festiwalu. Sobotnie, obie części wydarzenia będą transmitowane na żywo w TVP Rozrywka.
A w niedzielę zapraszamy na koncert do Ogrodu Różanego.

II Zjazdu Młodych Gwiazd - Szczecin 2017,  to kontynuacja ubiegłorocznego pomysłu. "Złota Dziesiątka" walczy w konkursie o Nagrodę im. Heleny Majdaniec. Konkurs odbędzie się w dniach 7-9 lipca br.

Program:
7 lipca, piątek

Polskie Radio Szczecin Studio Koncertowe S1. Wstęp wolny.
godz. 17.30
Spotkanie z Mariolą Pryzwan i gościem honorowym ZMG mężem Ireny Jarockiej Michałem Sobolewskim. Promocja książki "Wymyśliłam Cię. Irena Jarocka we wspomnieniach”. Prowadzenie Maria Szabłowska

8 lipca, sobota
godz. 17.30

TVP Szczecin. Wstęp na zaproszenia.
Konkurs wokalny.
Złota dziesiątka walczy o nagrodę im. Heleny Majdaniec.
Finaliści ZMG - Szczecin 2017:
Julia Chmielarska, Zuza Jurkiewicz, Martyna Kaleta, Amelia Kurantowicz, Magdalena Mikulska, Amelia Rydzyńska, Oliwia Skóra, Alicja Szemplińska, Hanna Sztachańska, Martyna Zygadło

godz. 19.00
Szczecińska Wideoteka: Maria Szabłowska w rozmowie z Andrzejem Kuryło o jego piosenkach i gwiazdach dla których pisał.

9 lipca, niedziela
Ogród Różany. Wstęp wolny
.

godz. 12.00
"Nie wrócą te lata…” Koncert finalistów Zjazdu Młodych Gwiazd – Szczecin 2017, a podczas niego:.
- Recital Julii Trojanowskiej, laureatki grand prix Zjazdu Młodych Gwiazd 2016;
- Występ Złotej Dziesiątki;
- Recital Anny Żebrowskiej.

Warto zaznaczyć, że w konkursie mogą wystąpić jedynie laureaci I nagród festiwali międzynarodowych i ogólnopolskich. W tym roku młodzi zmierzą się z repertuarem Motyla Polskiej Piosenki - Ireny Jarockiej. Któż z nas nie zna takich przebojów jak "Nie wrócą te lata", "Gondolierzy znad Wisły", "Odpływają kawiarenki"?

Niewątpliwie Jarocka była jedną z największych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Warto więc Jej repertuar ocalać od zapomnienia. "Polska młodzież, śpiewa polskie piosenki" to hasło w zalewie anglojęzycznego nazewnictwa, jest bardzo potrzebne. Szczecin, to kolebka polskiego bigbitu. To tutaj swoje kariery zaczynali: Niemen, Sobczyk, Frąckowiak, Majdaniec i wielu innych. Trzeba o tym przypominać, tak samo jak o tym, że polska piosenka może mieć piękną melodię i znakomity tekst.

Zjazd Młodych Gwiazd, to nie konkurs jednodniowy. Starannie dobrane jury ma pomóc adeptom sztuki wokalnej. I tak się dzieje Wiktoria Tracz, zeszłoroczna laureatka konkursu, nagrała już premierową piosenkę do tekstu Krzysztofa Dzikowskiego, Julia Chmielarska z piosenką Jerzego Petersburskiego Jr. wystąpiła w krajowych preselekcjach konkursu Eurowizji Junior 2016. Laureatka Grand Prix - Julia Trojanowska także nie zasypia gruszek w popiele, obecnie szykuje autorski materiał na płytę. Piosenki specjalnie dla niej napisali: Jerzy Petersburski Jr., Krystyna Piotrowska i Rafał Podraza.

Autorska płyta na festiwal

Niedawno została nagrana autorska płyta pt. "Pośród śmiesznych słów”,  na której śpiewa Julia Trojanowska laureatka grand prix Zjazdu Młodych Gwiazd 2016. Znajdą się na niej trzy utwory: "Życie – teatr”, "Zmęczona miłość”, "Pośród śmiesznych słów”. Słowa napisał  Rafał Podraza, muzykę zaś Krystyna Piotrowska i Jerzy Petersburski Junior. Płyta będzie dostępna podczas tegorocznego festiwalu. Wydają ją Szczecińska Agencja Artystyczna
i Radio Szczecin.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE