Zjazd Młodych Gwiazd 2016

Big-bit jest cool!
Data
10.07.2016
Program

Najlepsi z najlepszych, gwiazdy spośród gwiazd, młodzi i utalentowani artyści w lipcu zjadą do Szczecina, na konkurs wokalny Zjazd Młodych Gwiazd. Młodzi artyści zaprezentują piosenki z repertuaru: Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec i Karin Stanek. Big-bit jest cool!

Zjazd Młodych Gwiazd to konkurs wokalny, mający za zadanie promować wśród młodych polską piosenkę. Młodzi - uczestnicząc w nim - mają okazję poznać ważnych wykonawców, którzy tworzyli big-bit, oraz mogą poznać sytuację społeczno-polityczną, która pozwoliła na zaistnienie takiego przedsięwzięcia jakim był w latach sześćdziesiątych Festiwal Młodych Talentów w Szczecinie. Mają także możliwość kontaktu z ważnymi osobami z polskiej branży muzycznej, które niewątpliwie mogą pomóc w ich karierze wokalnej.
-------------------

Big-bit jest cool!

Zdaniem organizatorów szczecińskiego przedsięwzięcia młodzi wykonawcy obecnie nie mają ciekawych wzorców muzycznych z których mogliby korzystać. "Zjazd Młodych Gwiazd" chce to zmienić. Lansowanie piosenek z okresu big-bitu, to nie tylko pokazanie młodym, że piosenka to nie jedynie muzyka, ale także ciekawy tekst i dobre wykonanie. To także pokazanie młodym adeptom sztuki wokalnej, że piosenka z lat sześćdziesiątych, po zmianach aranżacyjnych, może być atrakcyjna także dzisiaj.

 

Uczymy się od najlepszych

Konkursowicze mają także okazję uczestniczyć w warsztatach wokalno-interpretacyjnych. Warsztaty te poprowadzą: 
Krystyna Piotrowska, jedna z najlepszych nauczycielek śpiewu w Polsce. Jurorka wielu festiwali muzycznych w kraju i za granicą. 
Krzysztof Dzikowski, autor tekstów piosenek dla Czerwonych Gitar ("Anna Maria", "Dozwolone od lat 18", "Ciągle pada"), Kasi Sobczyk ("Mały Książę", "Był taki ktoś"), Ireny Jarockiej ("Gondolierzy znad Wisły", "Śpiewam pod gołym niebem"), Maryli Rodowicz ("Chcę mieć syna"), Czesława Niemena ("Nie wiem czy to warto"), Karin Stanek ("300 tysięcy gitar", "Krasnoludki są na świecie") i wielu innych. 
Maria Szabłowska (przewodnicząca jury), dziennikarka radiowa i telewizyjna. Jej programy "Studio Rytm", "Dozwolone od lat 40" czy "Wideoteka dorosłego człowieka" biły rekordy popularności. Jurorka wielu festiwali muzycznych w kraju i za granicą. Niewątpliwe jedna z najważniejszych postaci Polskiego Radia i TVP.

W "Zjeździe" uczestnicy prezentują tylko jedną piosenkę, w pierwszej edycji "Zjazdu Młodych Gwiazd" będą to piosenki dziewcząt big bitu: Kasi Sobczyk, Heleny Majdaniec i Karin Stanek.

W pierwszy dzień uczestnicy biorą udział w warsztatach, zaś wieczorem, mogą wziąć udział w spotkaniu autorskim Krzysztofa Dzikowskiego, twórcy ponad tysiąca piosenek, który w Szczecinie będzie promował swoją najnowszą książkę pt. "Tekściarz”. Spotkanie poprowadzi: Maria Szabłowska.

Przesłuchania konkursowe odbędą się w dniu następnym. Na scenie Zjazdu Młodych Gwiazd zaprezentuje się dziesięciu wykonawców. Oceniać je będzie jury: Maria Szabłowska (przewodnicząca), Krystyna Piotrowska, Dorota Zamolska, Krzysztof Dzikowski i Jerzy Petersburski Jr.

Zmagania na Nagrodę im. Heleny Majdaniec będzie można oglądać – na żywo – w TVP Szczecin. Tak samo jak na żywo będzie można zobaczyć Szczecińską Wideotekę w której Maria Szabłowska, Krzysztof Dzikowski i Rafał Podraza porozmawiają o dziewczynach big-bitu. W sobotę poznamy laureata nagrody Związku Autorów i Kompozytorów Rozrywki. "Złoty Kamerton” laureatowi wręczy Krzysztof Dzikowski, prezes ZAKR.

W niedzielę zapraszamy na Koncert Galowy na którym nastąpi wręczenie nagród: Nagrody Publiczności, Nagrody Dziennikarzy, Nagrody Fundacji im. Krzysztofa Dzikowskiego, i Nagrody im. Heleny Majdaniec. Krystyna Piotrowska wskaże także reprezentantka Polski na międzynarodowy festiwal piosenki, który odbędzie się na Malcie w 2017 roku.

Koncert Galowy ma formę otwartą.

 

ZJAZD MŁODYCH GWIAZD – SZCZECIN 2016
 
PIĄTEK (08.07) 
g. 17.30 - Spotkanie z poetą polskiej piosenki Krzysztofem Dzikowskim, autorem takich przebojów jak: Mały Książę, Nie wiem czy to warto, Anna Maria, Był taki ktoś, Ciągle pada, Gondolierzy znad Wisły i promocja jego najnowszej książki pt. Tekściarz
prowadzenie: Maria Szabłowska
 

Miejsce:
INKU Szczeciński Inkubator Kultury, 
Al. Wojska Polskiego 90

Wstęp wolny

 

SOBOTA (09.07)
g. 17.30 - Konkurs wokalny: 10. finalistów walczy o Nagrodę im. Heleny Majdaniec 
g. 19.00 - Szczecińska Wideoteka: Maria Szabłowska w rozmowie z Krzysztofem Dzikowskim i Rafałem Podrazą o polskiej piosence i dziewczynach big-bitu
 
Miejsce:
TVP3 Szczecin
ul. Niedziałkowskiego 24a
Wstęp na zaproszenia
 
NIEDZIELA (10.07)     
 g. 17.30 - "Piosenki dziewcząt big-bitu”
- Koncert finalistów (wszystkich) ZMG – Szczecin 2016
- Wręczenie nagród
- Koncert: Jazzowski band – Stare po nowemu.
 
Miejsce        
Różany Ogród, ul. Pawła Jasienicy 8
Wstęp wolny

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE