Szczecin Jazz 2018

AMERYKA – tradycja i nowoczesność.
Data
26.02.2018 - 09.04.2018

AMERYKA – tradycja i nowoczesność. Pod tym hasłem odbędzie się trzecia edycja festiwalu Szczecin Jazz 2018.

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal muzyczny, połączony z szeregiem wydarzeń towarzyszących, promujących muzykę jazzową.  Program 2018 opiera się na tradycji  oraz najnowszych trendach muzyki jazzowej. Odbędzie się on w dniach 26 lutego – 9 kwietnia 2018 roku, a organizatorzy zapowiadają, iż będzie to coś więcej niż "tylko” festiwal gwiazd. A ich nie zabraknie! Wystąpią m.in.: król swingu z Kansas City, saksofonista Bobby Watson, saksofonista Vincent Herring, czy gwiazda pop-jazzu, kanadyjski wokalista Gino Vannelli.

Usłyszymy także najnowsze trendy w muzyce jazzowej podczas koncertów Wallec'a Roney'a następcy Milesa Davisa oraz koncertu "Szczecin Jazz -Detroit Techno". Ponadto na naszej scenie nie zabraknie akcentów Polskiej Muzyki Jazzowej, w tym koncertów artystów młodego pokolenia.

Festiwal to także płaszczyzna współpracy pomiędzy Szczecin Jazz a American Jazz Museum z Kansas City.

Podczas koncertu pn "From Kansas City with love" usłyszymy oprócz gwiazdy tradycyjnego jazzu z Kansas City Bobby Watsona, wchodzące gwiazdy młodego pokolenia, rekomendowane przez American Jazz Museum. Oprócz tego obie instytucje rozpoczną współpracę w 2018 roku na polu edukacji, w ramach prowadzonych projektów Kansas City Jazz Academy i "Jazz dla dzieciaków".

Szczecin Jazz to również akcje społeczne "Jazz comes to you", które są dowodem na to, że muzyka jazzowa jest dla każdego i można się bawić przy niej w każdym miejscu.

I w tramwaju, i w domu, i w kościele  i w  przedszkolu .... Bądźcie z nami!

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE