Szczecin Jazz 2019

Przesuwamy granice

Szczecin Jazz to międzynarodowy festiwal oraz całoroczny projekt muzyczny promujący muzyką jazzową. Powstał w 2016 r. z inicjatywy Sylwestra Ostrowskiego – saksofonisty jazzowego i dyrektora artystycznego festiwalu, oraz Szczecińskiej Agencji Artystycznej – producenta wydarzenia.

Festiwalowi przyświeca idea Jazz comes to you – wyjścia z jazzem do szerokiego grona odbiorców poprzez tworzenie urozmaiconych form przekazu. Łatwy dostęp, przystępne ceny biletów i ciekawa oferta, to istotne założenia Szczecin Jazz. Koncertom gwiazd gwiazd światowego formatu towarzyszą działania edukacyjne i wydawnicze, występy muzyczne w niecodziennych miejscach oraz niekonwencjonalne działania promocyjne.

Szczecin Jazz jest jedną z najbardziej dynamicznie rozwijających się inicjatyw jazzowych w Polsce. Swą renomę utrwala również na płaszczyźnie międzynarodowej, będąc partnerem projektu Jazz Sister Cities, zainicjowanego przez kolebkę światowego jazzu – miasto Kansas City.

2019

Królowa soul Erykah Badu, niezniszczalny Kenny Garrett, a dla dzieciaków – Majka Jeżowska. W dniach 16-26 marca 2019 odbędzie się 4. edycja festiwalu Szczecin Jazz.

Oprócz światowej renomy artystów nie zabraknie także działań pod hasłem Jazz comes to you!: koncertów edukacyjnych dla dzieci i młodzieży, promocji lokalnych artystów i aktywności muzycznych w przestrzeni miejskiej.

Tegoroczną edycję otworzy specjalnie wyreżyserowany przez Annę Giniewską koncert Jazz dla dzieciaków z udziałem ikony piosenki dziecięcej Majki Jeżowskiej. Następnie mocne uderzenie światowego mainstreamu zapewni The Kenny Garrett Quintet.

W dalszej części festiwalu zobaczymy i usłyszymy: jazzmanów z Kansas City, Nairobi, Dniepro i Szczecina w ramach międzynarodowej organizacji Jazz Sister Cities; Q Ya Vy na froncie z Maciejem Sikałą i z Jose Torresem w defensywie; szczecińską wokalistkę Jonę Ardyn promującą jej najnowszy album Women; oraz amerykańską wokalistkę gospel Dorrey Lin Lyles z koncertem Jazz na niedzielę.

Koncert finałowy Szczecin Jazz przypadnie w tym roku artystom szczecińskim oraz pochodzącym ze Szczecina, reprezentujących różne pokolenia i style w jazzie. W ramach tego wieczoru usłyszymy pianistę Michała Martyniuka – obecnie Nowa Zelandia, oraz młodą aktualną scenę Szczecina.

Bezwzględnie jednak, wielką kropką nad i w programie tegorocznego festiwalu będzie specjalny koncert królowej soul Erykah Badu, zdobywczyni 4 nagród Grammy, która na zaproszenie Culture Revolution Keyon’a Harrold’a i Sylwestra Ostrowskiego przyleci do Polski na jedyny, ekskluzywny koncert.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE