Szczecin Jazz 2023: Chad LB

Chad Lefkowitz-Brown, czyli "saksofonowy fenomen

Chad LB 

  • 16.03.2023 g. 20.00 
  • Sala Kameralna, Filharmonia w Szczecinie
  • Bilety w przedsprzedaży w specjalnej cenie 99 PLN. Kupisz na bilety.fm!

Po raz pierwszy w Polsce! Chad Lefkowitz-Brown czyli "saksofonowy fenomen"!

Tak właśnie  New York Daily News nazwał Chad LB. Koncertował na całym świecie z takimi gwiazdami jak Chris Botti czy Taylor Swift. Występował jako solista w premierowych zespołach takich jak Juilliard Jazz Orchestra, a wcześniej był ważnym członkiem nagrodzonej wieloma nagrodami GRAMMY Afro Latin Jazz Orchestra.

W wieku zaledwie 31 lat Chad stał się jednym z pierwszych jazzowych headlinerów swojego pokolenia, gromadząc w mediach społecznościowych b ponad 250 000 fanów na różnych platformach.  Uznanie publiczności zdobył wirtuozerią swoich wykonań i oryginalnymi improwizacjami.

Chad już w wieku 11 lat był uznawany za cudowne dziecko jazzu w wieku 11 lat. Trafił pod skrzydła George'a Reeda, który był znany z tego, że wspierał takie legendy jak TeddyWilson, Buddy Tate i Marian McPartland. Chad kontynuował edukację w Brubeck Institute, prestiżowym programie stypendialnym stworzonym przez legendę jazzu Dave'aBrubecka. Podczas studiów w tym instytucie regularnie występował z Brubeckiem i był członkiem Brubeck InstituteJazz Quintet.

Chad otrzymał wiele wyróżnień podczas swojej kariery szkolnej, w tym  DownBeat Magazine Student Music Awardsw takich kategoriach jak "Najlepszy solista jazzowy" i "Najlepszy oryginalny utwór."

Więcej: Szczecin Jazz 2023. Ruszamy! Oto pierwsze gwiazdy. Przedsprzedaż biletów w specjalnych cenach

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE