Szczecin Jazz 2024: Sylwester Ostrowski „One Voice”

Szczecin Jazz 2024

Najnowszy projekt Sylwka Ostrowskiego "One Voice” w ramach festiwalu Szczecin Jazz! Jak mówi sam autor, ten edukacyjno-artystyczny program opiera się o jazzową tradycje jak: blues, gospel, swing, r’n’b. Podstawą One Voice jest jego najnowszy zespół Rey & Syl, który współtworzy z rewelacyjną amerykańską wokalistką Dorrey Lin Lyles.

  • 13.03.2024, środa,
  • godz. 19:00
  • Filharmonia im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie
  • Bilety: www.biletomat.pl

"Uwzględniam współczesność. Dziś wszystko lub prawie wszystko kręci się wokół grup społecznościowych i social media. Podczas ubiegłej edycji Szczecin Jazz zrobiliśmy warsztaty ze światową gwiazdą jazzu Jazzmeia Horn. Ogłosiliśmy otwarty nabór i ilość osób które się zgłosiły, jak również ich poziom totalnie nas zakończył. Z całej Polski przyjechało ponad 60 wokalistek i wokalistów. Mieliśmy uczestników z takich miast jak Rzeszów, Elbląg, Wrocław, Bydgoszcz, Warszawa i wiele więcej. Do tego doszła ponad 20 osobowa grupa uczniów i studentów ze Szczecina. Łącznie przeszło 80 naprawdę świetnie śpiewających głosów. To mnie zainspirowało” mówi Ostrowski i dodaje "postanowiłem "otworzyć” mój zespół na kilka miesięcy dla utalentowanych wokalistów i ogłosiłem otwarty nabór”

Ponownie zainteresowanie i ilość zgłoszeń zaskoczyła ekipę Szczecin Jazz. Zgłosiło się blisko 50 osób z całej Polski a 30 z nich otrzymało zaproszenie do One Voice. "Zakwalifikowana trzydziestka to najlepsze wokale młodego pokolenia w kraju” ocenia Sylwester.

A Ty znasz się na wokalu? Potrafisz śpiewać ? Pytamy Sylwka.

"Znam się na muzyce i jazzie ale nie mam głosu do śpiewania. Nie potrafię śpiewać. Ale moim głosem będzie ten projekt. Myślę że zestroimy się ze sobą i będziemy "Jednym Głosem”. O tym jest ten projekt - "One Voice”

Przypomnijmy, że Sylwester Ostrowski w ostatnich latach miałem okazje współpracować z kilkoma wyśmienitymi wokalistkami, światowej renomy gwiazdami jak: Eryka Badu, Deborah Brown, Lizz Wright. Teraz jak sam dodaje pisze dużo piosenek dla Dorrey i ich wspólnej grupy Rey & Syl. "Przez te ostatnie lata i doświadczenia zacząłem lepiej rozumieć potrzeby wokalistów i zauważyłem, ze sporo wokalistek i wokalistów obserwuje moje działania choćby poprzez social media. Myśle że mam pomysł na ten projekt i widzę ze wszyscy zgłaszający się tez to czują. Sądzę ze wszyscy na tym skorzystamy” mówi Ostrowski.

Inauguracja "One Voice” odbyła się 24 listopada w Jazzment Klub. Teraz przed uczestnikami comiesięczne zjazdy podczas których odbędą się intensywne próby, warsztaty wokalne i nagrania. W marcu przyszłego roku wielki finał czyli premiera wspólnego albumu muzycznego a 13 marca 2024 koncertowa gala "One Voice” w złotej sali filharmonii szczecińskiej w ramach festiwalu Szczecin Jazz. Wystąpią uczestnicy programu "One Voice” oraz zespół Rey & Syl.

Rey & Syl czyli Dorrey Lin Lyles i Sylwester Ostrowski.

Dorrey Lin Lyles - amerykańska wokalistka dobrze znana szerszej publiczność z przeboju "Its Raining Men". Artystka już przeszło dwadzieścia lat współtworzy kultową grupę The Weather Girls. W swojej solowej karierze łączy gospel z bluesem, soulem i jazzem. Jest laureatką prestiżowej nagrody McDonald's Gospelfest Award. Współpracuje z muzykami z całego świata, a koncerty z jej udziałem porywają publiczność w każdym wieku.

Sylwester Ostrowski - saksofonista jazzowy, kompozytor, szef artystyczny festiwalu Szczecin Jazz oraz lider zespołu Jazz Brigade. W ostatnim czasie skupia się na swoim najnowszym projekcie - zespole Rey & Syl. Ten niezwykły zespół, prowadzony wspólnie z utalentowaną amerykańską wokalistką Dorrey Lin Lyles regularnie koncertuje na festiwalach całego świata. 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE