Kinga Głyk kolejną gwiazdą Szczecin Jazz 2022

19.01.2022

Kinga Głyk, czyli najlepsza polska basistka nowego pokolenia i wschodząca gwiazda jazzu bluesa wystąpi 1 marca br., w Filharmonii w Szczecinie.

  • Kinga Głyk
  • Wtorek, 1 marca, 2022 r.
  • Godzina 20:00
  • Filharmonia w Szczecinie 
  • Bilety: https://bit.ly/3qqOam0

Kinga Głyk, swoją przygodę z muzyką rozpoczęła w wieku 12 lat grając w rodzinnym zespole Głyk P.I.K. TRIO. Mimo młodego wieku dała już wiele koncertów nie tylko w Polsce, ale także w takich krajach jak Indonezja, Austria, Niemcy, Szwajcaria, Włochy, Portugalia, Słowacja, Czechy i Ukraina.

W marcu 2015 wydała swój debiutancki album "Rejestracja". Płyta zebrała pozytywne recenzje Trójki - Polskiego Radia oraz magazynów "Jazz Forum" i "Twój Blues". W corocznej ankiecie JAZZ TOP i BLUES TOP była nominowana

w następujących kategoriach: NOWA NADZIEJA, GITARA BASOWA i ODKRYCIE ROKU. W lutym 2016 Kinga w wieku 18 lat nagrała na żywo swój drugi autorski album "Happy Birthday". W czerwcu 2016 roku BASS PLAYER UNITED opublikował na Facebooku film przedstawiający Kingę wykonującą "Tears in heaven" Erica Claptona, osiągając 20 milionów wyświetleń.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Saksofonistka Candy Dulfer pierwszą z gwiazd Szczecin Jazz!

W październiku 2017 ukazał się album studyjny "Dream". Płyta została nagrana w towarzystwie najbardziej znanych światowych muzyków, takich jak Greg Hutchinson (perkusja), Tim Garland (saksofon), Nitai Hershkovits (fortepian). Album został wydany przez jedno z najbardziej renomowanych wydawnictw muzycznych WARNER MUSIC GROUP COMPANY.

W 2019 wydała płytę " Feelings ”. To bardziej osobisty album. Zawiera 12 utworów, z których siedem napisała Kinga, a dwa z pianistą Pawłem Tomaszewskim. Kinga była jedną z gwiazd zeszłorocznej edycji Szczecin Jazz 2021, niestety mogliście usłyszeć ją tylko online.


Szczecin Jazz 2022. Zobacz więcej:


UWAGA! Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia. Dokument dostępny tutaj: OŚWIADCZENIE.

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE