Szczecin Jazz 2022. Flamenco dla Dzieciaków

28.01.2022

Flamenco dla dzieciaków” to wspaniała zabawa dla "małych i dużych” w rytmie gorących iberyjskich rytmów prowadzonych przez wenezuelską tancerkę Mariane Martinez wspieraną przez studentów szczecińskiej Szkoły Tańca Milagro.

Flamenco dla Dzieciaków

Mariana Martinez urodziła się w Los Teques, Miranda w Wenezueli. W wieku dziesięciu lat rozpoczyna naukę w zakresie tańca współczesnego i flamenco w ośrodku "Raíces Danza”. Po wielu latach Mariana przeniosła się do Hiszpanii aby kontynuować naukę flamenco u boku znanych artystów, takich jak Farrucos, Manuela Carrasco, Juana Amaya i José Manuel "El Oruco”. W 2011 otrzymała stypendium studia w Sewilli w "Fundación de Arte Flamenco Cristina Heeren”. 

Do  jej najważniejszych sukcesów  należy udział na "Festival de Escuelas Flamencas USA”

Mariana Martinez w swoim tańcu łączy flamenco z elementami wenezuelsko-afrykańskimi przez co jej sztuka należy do bardzo unikalnych w skali świata.

Szkoła Tańca Milagro została założona w 2005 r przez Donatę Liszczak, instruktorkę fitness i tańca, mgr historii a od 2006 r licencjonowanego kulturoznawcę (praca licencjacka "Flamenco w kulturze Andaluzji"). Na początku było to miejsce skupiające miłośników flamenco, z czasem doszła nauka innych tańców m.in tańca brzucha, latino, tańca indyjskiego, współczesnego, jazzu, salsation i innych. Przez wszystkie lata działalności w szkole organizowane są liczne warsztaty, zwłaszcza z zakresu flamenco.

Regularnie goszczą tu tacy nauczyciele jak: Katarzyna Burgiel (Poznań), Anna Mendak (Wrocław), Marta Dębska (Warszawa), Mateo el Gallito (Bratysława, Łódź), Fefa Gomez (Alicante ) i inni.


Szczecin Jazz 2022. Zobacz więcej:


UWAGA! Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia. Dokument dostępny tutaj: OŚWIADCZENIE.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE