Szczecin Jazz 2022. Wallace Roney Jr - Emilio Modeste

28.01.2022

Muzyka zawsze była ważną częścią tożsamości Wallace'a Jr. Jego rodzice byli światowej sławy artystami - trębacz Wallace Roney (Sr.) i pianistka Geri Allen.

Wallace Roney Jr - Emilio Modeste 

Dorastając w domu pełnym muzyki, Wallace wkrótce poważnie zainteresował się grą na trąbce. Jego idolami byli giganci trąbek, tacy jak Kenny Dorham, Miles Davis, Freddie Hubbard, Woody Shaw, Lee Morgan itp. W wieku 10 lat, po okazaniu ogromnego zainteresowania grą i chęci studiowania harmonii, jego ojciec podarował mu swój własny róg.

Od tego czasu Wallace dzielił estradę i zyskał aprobatę wielu legend, takich jak Chick Corea, Jimmy Heath, Charles Tolliver, Lenny White, Buster Williams, Jack DeJohnette i nieżyjący już wielki Ornette Coleman. Wallace Jr. to absolwent prestiżowego Konserwatorium Muzycznego Oberlin, nadal gra w wielu salach koncertowych w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie, pozostając jednym z najbardziej rozchwytywanych trębaczem w USA.


Szczecin Jazz 2022. Zobacz więcej:


UWAGA! Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia. Dokument dostępny tutaj: OŚWIADCZENIE.

 

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE