Szczecin Jazz 2022: Alexander Beets & Amersfoort Jazz Ensemble

16.02.2022

Nie jest tajemnicą, że rodzina Beets słynie z swingu. Saksofonista, lider zespołu i dyrektor Amersfoort Jazz Festival Alexander Beets nie jest wyjątkiem od tej reguły.

  • Alexander Beets & Amersfoort Jazz Ensemble ft Deborah Carter
  • 9 marca 2022 (środa) g. 20.00
  • Teatr Lalek Pleciuga
  • Bilety 60/80 zł kup na bilety.fm

Jego przydomek "The Hurricane” pochodzi od jego wybuchowej i ekspresyjnej gry. Alexander kontynuuję tradycję starych legendarnych tenorów z Teksasu, takich jak Gene Ammons, Houston Person i Ike Quebec. Jego bohaterem wszechczasów był Stanley Turrentine i chociaż Alexander jest klasą samą w sobie, w jego muzycznym podejściu moża odnaleźć elementy "Touch Tenor”.

Jako jazzowy saksofonista dał ponad 2000 koncertów na całym świecie, w jego dorobku znajduję się  30 płytach CD i DVD. bo. Jest członkiem Round Midnight Orchestra, z którą koncertował w Kolumbii, Tajlandii, Indiach i RPA. Alexander jest również członkiem zespołu Saskia Laroo International i regularnie występuje wraz z legendą tajskiego saksofonu Koh Mr Saxmanem i zespołem The Sound of Siam.

Jego unikalna mieszanka swingu i ballad oczarowała publiczność na całym świecie. Na Szczecin Jazz zespół zaprezentuje najnowsze dzieło Beetsa, coś, na co bez wątpienia możemy oczekiwać z niecierpliwością.

UWAGA! Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia. Dokument dostępny tutaj: OŚWIADCZENIE.

Szczecin Jazz napędza Mercedes-Benz Mojsiuk.


Szczecin Jazz 2022. Zobacz więcej:


Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE