Szczecin Jazz 2022: Gala Flamenco - Jazz. Zapraszamy na muzyczny spektakl!

28.01.2022

Caminos to nowy projekt gitarzysty Juana Gómeza "Chicuelo”. Muzyka Caminos to unikalne połączenie tang, alegrías, bulerías i granaínas oraz elementów jazzu.

Gala Flamenco - Jazz

  • CHICUELO "Caminios”
  • LOS AURORA in co-operation with Taller de Musics, Barcelona, Spain 
  • 28.02.2022, poniedziałek,
  • Trafo, ul. Św. Ducha 4, Szczecin
  • Godz. 20.00 
  • Kup bilety na bilety.fm!

Juan Gómez "Chicuelo” to jeden z najważniejszych gitarzystów na scenie flamenco, a jednocześnie jeden z najbardziej płodnych i interesujących kompozytorów ostatnich lat.

Jako gitarzysta akompaniował takim wokalistom jak Enrique Morente, Miguel Poveda, Duquende, Mayte Martín, Rancapino, Chano Lobato, José Mercé, El Cigala, Potito i Carmen Linares. Współpracował również z muzykami jazzowymi, takimi jak Chano Domínguez, Carles Benavent, Jorge Pardo, Jordi Bonell, Raynald Colom.

Caminos to muzyczny spektakl łączący unikalne brzmienie Juana Gómeza, wyraziste bębny Davida Gomeza i wirtuozerską grę na wiolonczeli Martína Meléndeza. Spektakl dopełnia ognista tancerka flamenco Karen Lugo.

Los Aurora to grupa flamenco-jazz, która zaskoczyła i wniosła powiew świeżości na międzynarodową scenę jazzu. Wszystko za sprawą ich pierwszego albumu Aurora (Taller de Músics/Discmedi, 2017). Od tego czasu odwiedzili festiwale na całym świecie między innymi w Kanadzie, USA, Chile, Rosji, Izraelu, oraz wielu innych. Z okazji premiery nowego albumu zapraszamy na pełen pasji nowy koncert na żywo w TRAFO.

Los Aurora rozpoczęli swoją muzyczną przygodę, która łączy najpopularniejsze pieśni  flamenco z jazzem.  Za to nowe artystyczne podejście odpowiada młody wokalista Pere Martíneza,  wirtuoz fortepianu Maxa Villavecchii, utalentowany basista Javi Garrabella i obłedny Joan Carles Mari na perkusji  Nieodłącznym elementem jest taniec w wykonaniu José Manuela Álvareza.


Szczecin Jazz 2022. Zobacz więcej:


UWAGA! Aby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o pobranie, wydrukowanie, wypełnienie i podpisanie oświadczenia uczestnika wydarzenia. Dokument dostępny tutaj: OŚWIADCZENIE.

 

Copyright © 2023 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE