Urodziny Miasta 2013

Dzień Pionierów Miasta Szczecina

Piękna pogoda, tłumy mieszkańców, świetna muzyka i pyszny tort – tak w kilku słowach podsumować można minione urodziny miasta. Oficjalne obchody odbyły się 5 lipca, dokładnie w dzień urodzin Szczecina. W teatrze Lalek "Pleciuga” odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której Krystynie Łyczywek nadanono tytuł Honorowego Obywatela Szczecina. Honorowy tytuł "Ambasadora Szczecina" otrzymał statek szkolny "Dar Szczecina" oraz Zespół Pieśni i Tańca "Szczecinianie”.

Huczne świętowanie odbyło się dzień później na Różance. Tradycyjnie urodziny rozpoczęły się od poczęstunku tortem. Szczecinianie licznie przybyli, aby spróbować urodzinowych słodkości, które wręczał prezydent Piotr Krzystek. Sam tort ważył ponad 150 kg i podzielony była na dwie części. Jedna część przystrojona została w barwy Floating Garden, druga natomiast nawiązywała do TSR 2013, czyli sierpniowego Zlotu Wielkich Żaglowców w Szczecinie.

Przez całe popołudnie mieszkańcy mogli relaksować się przy muzyce Kwartetu Smyczkowego VIGOROSO oraz Ryszarda Leoszewskiego z zespołem. Nie zabrakło też atrakcji, gier i zabaw dla najmłodszych.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE