Urodziny Miasta 2014

Dzień Pionierów Miasta Szczecina

Koncerty, piękna pogoda oraz dwa pyszne torty czekały na mieszkańców, którzy przbyli na szczecińską Różankę, aby wspólnie świętować urodziny miasta.

Oficjalne obchody rozpoczęły się już w piątek, od odsłonięcia obrazu Piotra Zaremby – pierwszego prezydenta Szczecina. Zaraz po tym wydarzeniu w tatrze Lalek Pleciuga odbyła się uroczysta sesja Rady Miasta, podczas której wręczone zostały Medale za Zasługi dla Miasta Szczecina, ktore otrzymali Marian Jurczyk oraz Jan Skroś.

Również w piątek honorowy tytuł "Ambasador Szczecina" otrzymał Piotr Banach i Chór Akademicki im. prof Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Drugiego dnia obchodów pod Pomnikiem Czynu Polaków odbyła się uroczystość patriotyczna. Jednak największe atrakcje czekały na Różance. Tradycją stało się już częstowanie mieszkańców urodzinowym tortem. Nie inaczej było i tym razem. Na osoby, które zawitały w sobotę na Różance czekały dwa przepyszne torty. Jeden w barwach Floating Garden, drugi z napisem nawiązującym do Dnia Pionierów Miasta Szczecina. Torty kroili prezydent Piotr Krzystek razem z zastępcą Krzysztofem Soską. Oprócz słodkiej przekąski na mieszkańców czekały inne atrakcje. Czas spędzony na Różance umilały koncerty Lesji Szulc, Zespółu Pieśni i Tańca "Szczecinianie” oraz zespółu Pawła Kluczki, a także występ podopiecznych Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej. Ponadto podziwiać można było wystawy prac plastycznych wykonanych przez uczniów Liceum Plastycznego oraz podopiecznych Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej. Na najmłodszych czekały natomiast gry i zabawy.

Copyright © 2024 Szczecińska Agencja Artystyczna
Polityka prywatności Deklaracja dostępności
Nasi Partnerzy
Nasze strony
Projekt i realizacja SO FINE